Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Klawiatura matrycowa plus przycisk "funkcji"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam prośbę o pomoc w napisaniu kodu, potrzebuje stworzyć klawiaturę matrycowa 4x5 z dodatkowym przyciskiem który zmieniał by wartości na klawiaturze np.
Klawiatura1.
{1, 2, 3, 4,… i tak do 20 przycisków}
A po naciśnięciu przycisku zmieniało by wartości na
Klawiatura2
{A, B, C, D… i tak samo do 20}
Walczyłem wczoraj trochę z biblioteką keypad.h, próbowałem znaleźć podobny przykład w internecie ale nigdzie nie udało mi się nic podobnego. 
Czy mógł by mi ktoś coś podpowiedzieć, jak to stworzyć?

Literki i cyfry są tylko przykładowe więc nie przywiązujcie do nich wielkiej wagi.
To pokaż co zmodziłeś
No właśnie nie zmodziłem nic bo nie bardzo miałem pomysł jak to rozpisać. Próbowałem tworzyć dwie mapy klawiszy Klawiatura1 oraz Klawiatura2 plus przycisk którego stan zczytywalo by Arduino i według jego stanu ustawiało by która mapa jest aktywna ale nie bardzo chciało mi to wyjść
Chcesz pomocy, to wrzucasz kod, chcesz by ktoś zrobił za Ciebie to wrzucasz do działu zlecenia. Z opisu wynika że to ma być klawisz SHIFT, nic się nie zmienia w zakresie odczytu matrycy, jak masz odczytany stan matrycy (M) i SHIFT (F) to masz odczyt przycisku =M+F, jak nie ma SHIFT to masz odczyt przycisku = M.