Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Alarm samochodowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako nowy użytkownik i zielony człowiek w tym temacie, chciałbym się z wami przywitać!

Ostatnie sytuacje, sprawiły ze chciałbym zrobić alarm samochodowy - tak wiem mógłbym zamontować gotowy ale po prostu ciekawi mnie ten temat od strony technicznej i chciałbym przygotować go sam + połączyć z własną aplikacja by móc to kontrolować z poziomu telefonu (pewnego rodzaju ciekawe wyzwanie). Pewne zaplecze techniczne posiadam ale na ten moment nie miałem w ogóle styczności z Arduino. Opisze pokrótce mój pomysł/plan:

W samochodzie chciałbym umieścić takie cudo tak by zbierało hałas (tylko, przynajmniej na razie). Informacje miałoby przesyłać do moich endpointow, a później informacje odebrane będę wysyłał na emaila albo jako alert w telefonie (to jeszcze będę decydował). Dlatego pojawiają mi się różne pytania/prośby:

1. Poczytałem jakie są różnice pomiędzy wersjami Arduino i zastanawiam się czy Arduino UNO by wystarczyło (myśle ze nie ma co więcej na start inwestować, jeśli oczywiście ta wersja spełni 'moje oczekiwania')?

2. Z powodu, że będzie to umiejscowione w aucie będę potrzebował akumulatora, są jakieś warte szczególnej uwagi? (na razie chce się rozejrzeć bo wiem, że to jaki wybiorę będzie zależało od zapotrzebowania)

3. Będę potrzebował czujnika, który będzie nasłuchiwał na hałas ( znalazłem - Czujnik dźwięku na LM393)

4. Dodatkowo moduł bym mógł dostarczyć internet, preferowałbym jednak karte sim niz łączyc sie po wifi. Jest jakiś, który moglibyście mi polecić?

Czy jest coś jeszcze co potrzebowałbym bym by wykonać takie cudo?


Pozdrawiam!
Zacznij od migania led, inwestycja w okolicach 40zł akurat by starczyło na darmową przesyłkę. Jak opanujesz led i przyciski, używanie czasu bez delay to jeszcze kilkadziesiąt takich kroków w kierunku Twojego projektu (kup większy zestaw i zrób kurs). Na początek może być UNO/NANO w celu złożenia prototypu, do faktycznego projektu się nie nadaje bo zużywa prąd czy działa czy nie działa. Niby w aucie jest duży, ale zaparkujesz gdzieś na dłużej i już tak tam zostanie. Do komunikacji jest mnóstwo peryferiów do wyboru , NRF24, BT, GSM, WIFI. Wszystkie znajdziesz na Allegro lub Ali, wystarczy wpisać "arduino GSM" i cyk SIM900 lub coś w ten deseń.
A, i kup sobie alarm, pooooootem zamontujesz ten swój wynalazek jak będzie już gotowy.