Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czujnik/sensor podblatowy arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Chciałbym zadać pytanie odnośnie tego czy być może, ktoś spotkał się z czujnikiem zbliżeniowym/ podblatowym dla arduino.
Szukając w internecie znajduje tylko ogłoszenia z czujnikami służącymi jako wyłączniki światła. Można je montować pod blatem. Są one zazwyczaj zasilane 12V i jedno machniecie ręką załącza oświetlenie, a drugie machnięcie je rozłącza.
Poszukuję takiego czujnika, który mógłbym podłączyć bezpośrednio do arduino  bez pamięci stanu. Chciałbym ukryć czujnik pod blatem i aby działał w następujący sposób
1 – ruch ręką/wykrycie dłoni
0 – brak dłoni
 
Czy ktoś spotkał się z takim gotowym elementem, albo być może wie jak można takie coś zbudować?
Pozdrawiam serdecznie.
Są czujniki indukcyjne ale działają do kilu mm i są podłużne. A to o czym piszesz nie możesz tego zastosować? machenisz to włączy jak drugi raz to wyłączy jeśli chodzi o podłączenie 12v do ardu to żaden problem istnieją różne dzielniki napięcia i też optoizolatory(transoptory) stabilizator napięcia raczej nie zda roli na ewentualną szybkość zmiany sygnałów chociaż mogę się mylić. dzięki kotyrm można zbudować malutki układzik którym będziesz mógł puszczać sygnał 12v na arduino bo odpowiedni go zmniejszy do 5v. A jak. Koniecznie zależy na takim efekcie co pisałeś to może czujnik nacisku jak nie da rady znaleźć zbliżeniowego podblatowego
https://www.youtube.com/watch?v=j3cD9eM_gPk czujnik gestów, machniesz w lewo załącza, machniesz w prawo wyłącza. Mogą być czujniki ruchu jakoś zabudowane, by nie włączać przypadkowo.