Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Kierownica z Arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, natknąłem się ostatnio w sieci na projekt kierownicy do pc złożonej z Arduino (o ile dobrze pamiętam to było to konkretnie Arduino Leonardo R3) 

Jestem totalnie zielony jezeli chodzi o Arduino ale bardzo zaciekawił mnie sam projekt (pozatym zawsze chciałem mieć kierownice ale dobra kierownica to niestety dość spory wydatek) więc chciałem się poradzić kogoś kto się na tym zna:

1) Ile +/- mogłoby kosztować złożenie takiej kierownicy (czy warto się wgl za to zabierać czy lepiej odłożyć trochę i kupić)

2) Czy sklejenie tego wszystkiego do kupy jest czymś trudnym? Nigdy w życiu takich bądź podobnych rzeczy nie robiłem więc się zastanawiam czy jest sens wgl próbować xD) 

3) Jak taka kierownica będzie się sprawować w grach w porównaniu ze sklepową? ( Czy warto oszczędzić czy lepiej zainwestować w gotową kierownicę)

Z góry dzięki za wszelką pomoc Big Grin
Główna korzyść to satysfakcja wykonania czegoś własnymi rękami. Jak nic nie projektujesz to wielka wiedza ani umiejętności nie są potrzebne by to złożyć, przy odrobinie szczęścia, bo jak np. coś kupisz uszkodzone, albo coś będzie miało zimny lut to nawet nie będziesz wiedział, który element jest uszkodzony i dlaczego całość nie działa.
Wątpię by było to tańsze i lepsze niż kupienie sklepowej, może być tańsze od drogich, może być lepsze od najtańszych.
To coś dla kogoś, kogo bardziej bawi konstruowanie i pisanie programów niż samo używanie produktu.