Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Płytka ESP8266 a arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam posiadam shield ESP8266 i nie mam pojęcia jak to uruchomić , gdy podłącze zasilanie przez USB system pokazuje mi port COM7 wifi widzi ,ale jak z tym się skomunikowac aby go zaprogramowac szukam w sieci lecz nie mogę znaleźć , prosze o jakies wskazówki
Pokaż tę płytkę.
To nie jest shield Arduino, tylko Wemos D1, płytka jak Arduino a nie dodatek do Arduino, shield to taka nakładka, dodatek. Instalujesz CORE ESP https://github.com/esp8266/arduino - ten link jest zresztą tam gdzie sam pokazałeś, w Arduino pojawiają się wtedy dodatkowe płytki z rodziny ESP8266, programujesz podobnie do Arduino, ma dodatkowe funkcje do WIFI, więcej RAM, flash, mniej pinów IO, logika pinów 3.3V, ja swoje katuję czasem na własne ryzyko do 5V - nikt tego nie poleca.
Generalnie inny świat niż UNO, ale warto. Na przyszłość lepiej kupić WEMOS mini, dużo mniejsza, a większość shieldów do UNO i tak nie będzie pasować do Wemos D1.
A jak dokładnie to już inna sprawa, po paru latach nauki w miarę to ogarniam, powodzenia w swoich próbach, w core jest wiele przykładów do wgrania i popatrzenia na DEMO. Youtube pełny przykładów video, a Internet tutoriali krok po kroku.
Kurcze nie moge znalezc albo źle szukam , co do github-a to wgrałem lecz próby wgrania programu kończą sie fiaskiem nie wiem może coś źle robie
Nie wiem na jakim etapie jesteś z Arduino, by odpowiednio dobrać sugestie. Zauważ, że opisując problem piszesz ułamek tego co ja, nawet nie wiem jakie ruchy wykonałeś. Jak jest błąd to powinien być komunikat, w opcjach Arduino IDE włącz pełne komunikaty podczas kompilacji i wgrywania, skopiuj i pokaż wygenerowany tekst.

Takie wstępne sprawdzenie płytki. Podłączasz, powinny się zaświecić jakieś ledy, a w PC wykryty port COM. Ten port COM należy wybierać przy wszystkich czynnościach, jak podepniesz pod inny port USB nr port COM może się zmienić.
Pojawia Ci się port COM, w Arduino IDE otwórz Serial monitor COM i wyślij tekst AT, sprawdź czy płytka odpowiada OK, prędkość 9600. To działa tylko na fabrycznym firmware do modemu z komendami AT, potem wgranie swojego programu kasuje tę funkcję. Albo znowu ustaw prędkość 74k i wciśnij reset, wyświetli jakiś tekst?
Gdy podłącze płytke to wykrywa port com7 wpisując w arduino komende AT wyświetla mi error
Co to znaczy wyświetla? Odpowiedź z ESP jest tekstem "ERROR" czy Arduino zgłasza ERROR? Bo jak odpowiada, to znaczy że nie zrozumiał komendy, ale zauważył, że była i coś trzeba odpowiedzieć, może nie ma znaku końca linii, albo jest, albo wielkość liter nie ta, takie rzeczy mają znaczenie. Może soft nie jest z komendami AT, taki jest zwykle wgrywany, ale kto za Chińczykiem trafi...
A jak pozostałe rzeczy, co po resecie przy 74k? Co z komunikatami błędów? Jeśli jest komunikacja po UART to powinno wgrywać, można wybrać ewentualnie inną prędkość do wgrywania, ja zwykle wgrywam 900k, ale jak są problemy to czasami pomaga 115200 lub 9600, tylko to już bardzo długo trwa.
Po podłączeniu płytki do komputera , rozpoznaje ja jako port com7 , otwieram Arduino , oraz monitor portu szeregowego , wpisuje w okienku AT naciskam Enter , i na dole w okienku wyświetla mi się error , po wpisaniu At lub at jest tak samo zmieniałem prędkości lecz tylko na 115200 pokazało mi napis error na innych prędkościach tylko jakieś krzaczki
Jakie masz błędy/komunikaty przy kompilacji/wgrywaniu, pytam trzeci raz o to.
Stron: 1 2