Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Alarm z powiadomieniem SMS i czujnik ruchu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich,
Zrobiłem taki alarm, działa ale często daje fałszywe alarmy. Arduino Uno, Sim900 i czujnik ruchu. Czy ktoś robił coś podobnego i miał podobnie? Potrzebuję to zrobić przed urlopem Wink Może ktoś zna jakiś sprawdzony projekt? Dziękuję za pomoc.
Dalej nie wiemy jaki alarm zrobiłeś - nie ma żadnych zdjęć, opisów.

Czujnik ruchu czujnikowi nierówny i uniknięcie fałszywych alarmów nie zawsze jest sprawą prostą. Jeżeli mamy do czynienia z prostą czujką PIR - fałszywe alarmy to coś, do czego będziemy musieli przywyknąć. Bardziej profesjonalny sprzęt to dodatkowe algorytmy oceniające na ile wykryte zaburzenie to faktycznie alarm. W trudnych przypadkach stosuje się czujki wielodetektorowe - oprócz podczerwieni mają UV i ultradźwięki - takiego wariata naprawdę trudno oszukać.

W przypadku prostych urządzeń (np. PIR do Arduino) może pomóc zabawa czułością albo przysłonięcie części soczewki Fresnela (zasłaniając dolną część możemy uodpornić czujkę na małe zwierzaki).
Dzięki za odpowiedź. A. Uno, GSM900. Co do czujek PIR to była ta najbardziej popularna, później zastosowałem droższą chyba DF Robot Gravity. Modem połączony jest przez Rx Tx. Po odłączeniu czujki nie ma tych fałszywych alarmów, jak dam stan wysoki  (po odłączeniu PIR) mam info na telefonie. Tak mi się wydaje, że to kwestia czujki? 
Co ciekawe po zmianie na czujkę DF Robot wydawało się, że już jest ok. Alarm pozostawiony sam sobie na około 10h nie dawał fałszywych alarmów. Po jakimś czasie wróciłem do tematu i znów wariuje. Zwierzaków nie ma.
Potrzebne więcej informacji. Program, schemat itp.