Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Problem z biblioteką TvOut
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam problem z biblioteką TvOut, chciałem się spytać, jak wyświetlać zmienne za pomocą tej biblioteki? Kiedy napiszę: TV.print(tutaj nazwa zmiennej)
To program się nie kompiluje...
Liczę na pomoc!
To pokaż treść programu, treść błędu. Tak z magicznej kuli to można się domyślać, że biblioteka obsługuje wyświetlanie napisów, więc jak masz zmienną liczbową, w typie zmiennej nieobsługiwanej przez metodę print, to należy ją skonwertować na napis przed podaniem do print.
Ta metoda ma z 15 przeciążeń i obsługuje na pewno int, long, double i char, więc bez kodu i listingu błędu nie pomożemy.
(25-08-2022, 08:41)Robson Kerman napisał(a): [ -> ]Ta metoda ma z 15 przeciążeń i obsługuje na pewno int, long, double i char, więc bez kodu i listingu błędu nie pomożemy.

Program zaczął się kompilować, jednak nie można powiedzieć że działa.
Tak wygląda mój kod:


Kod:
#include <TVout.h>
#include <fontALL.h>
char zmienna="test";

TVout TV;

void setup()  {
  TV.begin(_NTSC,184,72);
  TV.select_font(font6x8);
  TV.println(zmienna);
}

void loop() {

}


I wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że na ekranie telewizora zamiast napisu wyświetla się coś takiego:
(z liczbami również nie działa) ktoś wie morze czemu? Poniżej zdięcie

[Obrazek: ce4ac863da41b96b2bdc2f1d9ad536e4ca9a00af.jpeg]
Char to char nie może być w niej "test" bo zmienna to już 4 znaki char a ty chcesz by weszło w jedno...
(25-08-2022, 13:23)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Char to char nie może być w niej "test"  bo zmienna to już 4 znaki char a ty chcesz by weszło w jedno...

Tyle że nawet z jednym znakiem efekt jest identyczny
A jaki to niby jeden znak?
(25-08-2022, 13:27)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]A jaki to niby jeden znak?
Liczba 1
Jeżeli to "1" to nadal są to trzy znaki, bys to zrozumiał napisz sobie to w hexie.

Zmień po prostu char na string. Ale nie wiem co kombinujesz...
(25-08-2022, 13:33)Jarewa0606 napisał(a): [ -> ]Jeżeli to "1" to nadal są to trzy znaki,  bys to zrozumiał napisz sobie to w hexie.

Zmień po prostu char na string. Ale nie wiem co kombinujesz...

Tak zrobiłem na samym początku, jednak kiedy zmienię na string program nie chce się skompilować
Stron: 1 2