Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Pomocy! problem z kompilacją ESP32
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam zbudowałem sterownik nawadniania z projektu opensprinkler oparty na ESP-32 i mam problem z skompilowaniem, wywala mi błąd, jak zmienię żeby było na ESP8266 wszystko przebiega poprawnie, pomożecie ?? jestem początkujący, poniżej zamieszczam link do firmware i kod błędu. Dziękuję za odpowiedz  

https://github.com/arijav/AriloSprinkler..._dev_esp32

Kod:
In file included from c:\Users\kowal\Documents\Arduino\libraries\AriloSprinkler-Firmware-branch_dev_esp32/OpenSprinkler.h:42:0,
                 from C:\Users\kowal\Desktop\SPRINKLER\soft\AriloSprinkler-Firmware-branch_dev_esp32\examples\mainArduino\mainArduino.ino:14:
C:\Users\kowal\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.6\libraries\FS\src/FS.h:118:11: error: 'File' is already declared in this scope
using fs::File;
           ^

exit status 1

Compilation error: exit status 1
W opisie błędu masz napisane w jakim pliku, w której linii kodu wystąpił błąd. Jest też napisane jaki to błąd i jak go usunąć, wystarczy tylko przeczytać.
OpenSprinkler.h: 42 linia mam  #include <FS.h>
 

Kod:
#if defined(ESP32) || defined(ESP322)
        #include <FS.h>
        #include <RCSwitch.h>
        #include "SSD1306Display.h"
        #include "espconnect.h"

FS.h 118 linia mam using fs::File;


Kod:
#ifndef FS_NO_GLOBALS
using fs::FS;
using fs::File;
using fs::SeekMode;
using fs::SeekSet;
using fs::SeekCur;
using fs::SeekEnd;
#endif //FS_NO_GLOBALS

#endif //FS_H
No i znalazłeś to miejsce, gdzie jest użyj File. Dodałeś w programie tą definicję FS_NO_GLOBALS by wyłączyć tę sekcję jak Ci radzili na Elektrodzie?