Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Nadajnik radiowy do 100m z oparciem interferencji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej!
Potrzebuje synchronicznie odpalić 10 lamp oddalonych od stacji nadawczej o max 70 metrów w parku miejskim (czy pojawi się wątek zakłóceń?). Na ten moment mam podpięty transmiter, odbiornik i żarówkę przez sterownik 230v. Wszystko działa, mogę zdalnie sterować, tylko że… na odległość kilku metrów i to w domu poza miastem… przejechałem się niestety na sprzęcie bo mam jakiś basic nadajnik i odbiornik FS100A. Jakieś propozycje na co to wymienić, żeby to zrealizować? Czy mogę zostawić odbiorniki z tego wymienionego a wymienić tylko nadajnik? Czy w ogóle muszę wymienić wszystko? 
Pozdrawiam
No taka instalacja robi wrażenie profesjonalnej, nie miej pretensji do sprzętu za złotypinsiąt, że nie ogarnia.
Poza tym jak to jest teren publiczny to zaraz pojawi się magik, który Ci zrobi dyskotekę z tych światełek.
W domku z dala od cywilizacji można się bawić na 433MHz, w publicznym parku znajdź sobie coś w stylu LORA na 868MHz, albo NRF24 na 2.4 GHz, ale tylko gdy nadajniki będą się widziały. Mogą być też moduły ESP8266, też 2.4GHz, są na necie informacje o możliwości połączenia nawet powyżej 100m z dobrymi antenami.