Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino Uno (klon) problem z ADC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zmontowałem prosty układ - odczyt temperatury na Mh-Tiny + termistor. Na Mh-Tiny wszystko działało poprawnie ale musiałem przenieść projekt na Arduino, bo w małym Tiny brakowało pamięci na dalszą rozbudowę. Problem pojawia się podczas odczytu napięcia przez ADC z dzielnika rezystor -termistor. W temp. pokojowej jest to około 2.5 V czyli około 500 jednostek ADC. Mh-Tiny ładnie wszystko odczytywało, natomiast Arduino pokazuje mi na tym samym dzielniku zasilanym z tego samego napięcia około 700 jednostek ADC , co oczywiście fałszuje pomiary. Po zwarciu wejścia ADC do masy układ i tak odczytuje około 100 jednostek i czasami zwiesza pracę procesora. Czy trzeba gdzieś w rejestrach dodatkowo konfigurować ADC aby to poprawnie działało? Ewentualnie gdzie szukać problemu i jak go diagnozować?
Pozdrawiam.
Pokaż program i schemat. Ale jeśli czysty odczyt z ADC, bez żadnych konwersji/dopasowań pokazuje 100 przy zwarciu pinu ADC o GND to płytka jest uszkodzona, może ma jakieś zimne luty, może piny w ogóle nie są przylutowane, miałem taką płytkę kiedyś, nie Arduino, jakiś moduł do Arduino od chińczyka, takie tempo pracy mają, że czasami nie zdążą przed wysyłką.
Płytka jest sprawna, już wszystko jasne.  Robiłem odczyty na pinie A5, który to też służy do obsługi I2C. Jednocześnie na I2C na pinach 18, 19 podłączony miałem  wyświetlacz i tu powstawał konflikt. Zmieniłem pin do odczytu ADC na inny wolny i wszystko działa jak należy.
Dzięki.
Pozdrawiam.
Dlatego warto rysować schematy.