Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Arduino Uno błędy przy wgrywaniu szkicu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zainstalowałem na terminalu system Debian11 oraz domoticz i chciałbym do tego dołożyć czujniki poprzez MySensors Gateway. Jak wgrywam szkice do arduino Uno  na laptopie z Windows, to ładują się bez problemu.
Zainstalowałem też arduino na Linuksie aby nie przekładać płytki co chwilę laptop - terminal i wgrywać szkice na bieżąco z terminala. Niestety pod linuxem pojawiają się błędy podczas wgrywania szkicu jak na zrzucie poniżej.
Dodam, że w arduino widoczny jest port ttyUSB , monitor portu szeregowego pracuje bez problemu pod linuxem.
W programie nie ma możliwości wyboru bootloadera.
Gdzie szukać przyczyny?
Pozdrawiam.
Może w uprawnieniach do portów użytkownicy ,grupy .
(20-12-2022, 21:45)daniel55 napisał(a): [ -> ]W programie nie ma możliwości wyboru bootloadera.
 
O co Ci chodzi w tym zdaniu? Jak wybrałeś jakąś płytkę, która w konfiguracji nie ma wgrywania przez bootloader, to wgrywanie od razu po kliknięciu strzałki odbywa się przez aktualnie wskazany programator.
Witam.
Przyczyna znaleziona,  problemem nie były uprawnienia ani bootloader. Bramka MySensors USB w domoticzu blokowała port USB i dlatego pojawiały się błędy. Jak wyłączę bramkę, można wgrywać szkice. Jak bramka jest aktywna pojawiają się błędy. Pozdrawiam.
(21-12-2022, 11:04)kaczakat napisał(a): [ -> ]
(20-12-2022, 21:45)daniel55 napisał(a): [ -> ]W programie nie ma możliwości wyboru bootloadera.
 
O co Ci chodzi w tym zdaniu? Jak wybrałeś jakąś płytkę, która w konfiguracji nie ma wgrywania przez bootloader, to wgrywanie od razu po kliknięciu strzałki odbywa się przez aktualnie wskazany programator.
Chodziło mi o sytuację jak na foto w załączeniu, gdzie użytkownik na innym forum otrzymywał podobne komunikaty podczas wgrywania kodu. U niego pomogła zmiana bootloadera i miał taką opcję w programie.
Wybór bootloadera jest dla NANO, w UNO od razu był ten lepszy.
Komunikaty też są wtedy inne, 10x drukuje , że nie może się dogadać.
Na wypadek jakby Cię kiedyś to spotkało...