Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Czujnik dymu na baterie pod Arduino/Attiny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Czy ktoś z Was zna jakiś dobry czujnik pod Arduino/Attiny.
Chce zrobić układ który będzie pilnował w razie sytuacji krytycznej zadziałał.
Zależy mi żeby pobierał mały prąd ponieważ układ będzie pracował na baterii.
Nie interesują mnie te ze sklepu ponieważ chcę to połączyć ze swoim systemem powiadomień i dodatkowo będę mierzył napięcie baterii przez apke.
To sobie sam odpowiem.
Kupiłem gotowca za 20 zł działa bardzo dobrze i stabilnie. Robiłem testy podczas dymu piezo krzyczy. Trochę grzebania, dołożyłem swój układ wysyła radiowo najtańszym radiem za 5zl sygnał do ESP32 i tam odbiór i powiadomienie razem z napięciem baterii na tel Big Grin
Co 5 dni wysyła taki raport o napięciu baterii.
Dzięki brakowało mi powiadomienia ponieważ poza domem warto wiedzieć co się dzieje. Czujniki zalania tak samo mam rozwiązanie i się sprawują już ratowały sytuację.
Bardzo sprytne te boty się robią ostatnio. Możesz się pochwalić jaki czujnik kupiłeś na przeróbkę.
Dokładnie taki kupiłem jeśli masz gdzieś blisko sklep Action to tam tez go kupisz ja kupiłem właśnie w tym sklepie Action.
https://allegro.pl/oferta/czujnik-dymu-s...2624923729

Jeśli chodzi o boty to Telegram jest super sprawa ma bogate API mam u siebie wszystko na nim oparte powiadomienia od skrzynki pocztowej jak listonosz wrzuca list po masę innych bardzo polecam tą apke.
Tutaj przykład z czujników zalania odpytuje ESP o stan baterii w nadajnikach czyli czujek zalania wody, które co 4 dni wysyłają raport do ESP o napięciu baterii. Jeśli bateria będzie poniżej 3.3V to sam wyślę powiadomienie i będę wiedział że muszę wymienić w sumie doładować.
Pisałem o komentującym bocie, ostatnio się dwie osoby wypowiedziały, obie pierwszy post, w taki sposób, że można tak powiedzieć o wszystkim, a w stopce reklama/strona kontaktowa kancelarii prawniczej. Co za przypadek...
Dzięki, widzę, że jest taki sklepik w moim mieście powiatowym, ale to pewnie była jednorazowa promocja z tą ceną.
A jednak ciągle są te czujniki w Action, wziąłem kilka, nawet kołki i bateria 9V w zestawie.
A jednak zdecydowałeś się  Big Grin Moja żona mnie zmobilizowała bo mówi że już tyle kabli w domu że przydałoby się zabezpieczenie to zacząłem działać, faktycznie ESP innych zabawek przybywa. 
To fakt postarali się nawet kołki dali.
Nie lepiej było wziąć te na 3V jak z linku i w Action też mają, ja brałem te na 3V.
No właśnie jakoś się nie przyglądałem za bardzo, biegiem przeleciałem w drodze po inne sprawy, nie wiem czy były na 3V. Teraz mi pipka co minutę czy dwie takim półpikiem z mignięciem led, może ta bateria jest do bani, ale zmierzona w układzie pokazuje 9V. Dymu raczej nie ma w domu.
Tak u mnie też tak jest. Wciśnij i przytrzymaj przycisk test i powinien piezo piszczeć i dioda będzie pikać żywiej.
Robiłem testy z dymem i dobrze sobie radzi. Czujnik jest fotoelektryczny dostający się dym do komory odbija światło na czujnik i wyzwala alarm dzięki temu nie mamy falszywców nawet w kuchni jeśli coś gotujemy i czujka jest nad jakąś kuchnią gazową czy elektryczną.
Stron: 1 2