Arduino Polska Forum

Pełna wersja: aruino-cli compilacja bez weryfikacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

próbowałem skompilować przykładowy program (CameraWebServer) dla esp32:esp32:esp32cam za pomocą aruino-cli (aruino-ide również), jednak jak się okazuje przed kompilacją wykonywana jest próba weryfikacji podłączenia urządzenia. Nie posiadam takiego urządzenia a chciałem jedynie wygenerować kod binarny. Pytanie czy jest jakaś metoda pominięcia weryfikacji przy kompilacji?

Pozdrawiam
Skompilowałem przykład CameraWebServer bez problemu, dla losowej płytki ESP32, akurat miałem wybraną TTGO T1, nie spotkałem się jak dotąd w ESP32, Arduino IDE, czy w żadnym właściwie core by było konieczne podłączenie płytki do PC.
Niestety nie korzystam z wersji CLI, ale nie rozumiem, co wersja upraszczająca miałaby tu komplikować.
Może pokaż jakieś logi?
Dziękuję za odpowiedź.
Na błąd weryfikacji wskazywałby komunikat "FatalError(f"Unable to verify flash chip connection ({e}).")", poniżej zrzut ekranu z IDE:
[attachment=1333]
Sugeruje on że przed kompilacją próbuje połączyć się z programowanym układem. Wcześniej nie korzystałem z kompilatora arduino więc być może problem leży gdzie indziej.
Nie pokazuj mi obrazków, zaznacz tekst i go tu wklej w znacznik code, nikt się nie domyśli jak wygląda ten komunikat.
W ustawieniach wybierz opcję pokazywania pełnych komunikatów podczas kompilacji i wgrywania.

Sprawdzałem w Arduino 1.8.19 i core ESP32 2.0.6, przykłady teoretycznie powinny się kompilować bez problemu, ale może jest w tej wersji jakiś błąd. Na pewno niektóre projekty stworzone w ESP8266 2.5.2 nie chciały się kompilować po update powyżej 3, więc jestem bardzo ostrożny przy ładowaniu nowszych rzeczy.

Przykład nie ma znaczników komentarza w linii 17 //, musi być wybrana jakaś kamera, gdy je // dodałem mam błąd kompilacji.
Włączyłem pełne logi i po przeanalizowaniu okazało się że problem dotyczy wersji pytona3. Moja jest zbyt niska, ale po modyfikacji składni formatowania tekstu w narzędziu esptool.py i pochodnych kompilacja zadziałała.
Dzięki za podpowiedź.
Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem.