Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Nano i PCF8575 problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem z expanderam 8575, komunikuje się z Nano przez I2c i przeniosłem na ekspander 6 wyjść cyfrowych.
Arduino komunikuje się przez serial z urządzeniem i w zależności od tego co dostanie załącza odpowiednie wyjście.
Problemem jest ,że załączone wyjście zaczyna "migać" jak jest komunikacja na serialu.
Program używałem parę lat jak wyjścia były podłączone bezpośrednio do Arduino - wtedy działa ok.
Jak przełączę na PCF8575 jest miganie....
PCF8575 nie zamieni 1:1 wyjść Arduino, Atmega ma możliwość operować 20mA prądu w obie strony, PCF tylko stanem niskim parę mA, a stanem wysokim prawie nic. Jeśli miałeś taki układ, że led zaświecał się gdy wystawiałeś 1 na pin, to sobie można przy PCF ten led przekręcić o 180o (no i zmienić polaryzację napięcia), odwrócić logikę w programie.
Może chodzi o coś innego, ale jak masz problem to pokaż kod i schemat.
(18-09-2023, 12:04)kaczakat napisał(a): [ -> ]PCF8575 nie zamieni 1:1 wyjść Arduino, Atmega ma możliwość operować 20mA prądu w obie strony, PCF tylko stanem niskim parę mA, a stanem wysokim prawie nic.  Jeśli miałeś taki układ, że led zaświecał się gdy wystawiałeś 1 na pin, to sobie można przy PCF ten led przekręcić o 180o (no i zmienić polaryzację napięcia), odwrócić logikę w programie.
Może chodzi o coś innego, ale jak masz problem to pokaż kod i schemat.

Ten PCF ma taki feature że podaje silniejszy prąd jako jedynkę przez króciutki moment w momencie zapisu - może to jest to miganie?
Natomiast podejrzane jest to słowo "serial" w początkowym poście - czyżby występowało jakieś "zakłócanie" pomiędzy UARTem a I2C? To chyba potrzebny będzie dość dokładny schemat z rozrysowaniem zasilania, bo tutaj też może być problem.  Oczywiście jak wspomiał przedmówca, kod też się przyda.