Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Niespodziewany problem z wgrywaniem programu za pomocą Arduino UNO do Arduino pro Min
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
mam dziwny problem, którego nie mogę rozwiązać na razie, 
a potrzebuję pilnie móc wgrywac progrmy na Pro Mini,

od jakiegos czasu korzystam z pośrednictwa między Arduino IDE a Pro Mini z Arduino UNO, jednak od czasu jak zacząłęm bawić się w komunikację między Arduino i PC przez USB, a jednoczesnie dodałem wg instrukcji z netu do płytek IDE: Mode Mcu V3, no i jeszcze jedna zmiana: wgrałem programik do tej komunikacji na moją płytkę Arduino UNO... 

nie mogę nic wgrać na żadną (próbowałem na kilku różnych i oryginalnych i klonach) żadnego programu przez UNO, jakby zawieszało sie na samym przesyłaniu, ponieważ tez był wczesniej problem z bibliotekami, które się dublowały, zostawiłem w folderze library tylko niezbędne biblioteki dla mojego teraźniejszego projektu, bo nie chciał się nawet kompilować wczesniej po moich testach i... ten mój stary program, teraz się kopiluje, ale nie wgrywa, po długim czasie oczekiwania pojawia się błąd: aktualnie czekam aż się pojawi bład już dobrych kilkanaście minut, jak się wywali, wkleję...

Sprawdzam połaczenia, są ok, tak jak dawniej i jeszcze na próbę zamieniałem kabelki RX i TX, jest wpięty kabel reset, kable sprawdzam wielokrotnie, na samo Uno program się wgrywa...

Wziąłem ten nowa płytke UNO i to klon (tu nic nie wgrywałem), ale jest to samo, 

zaktualizowałem też Arduino IDE i mam teraz nową wersję.


Czy ktoś się z czyms takim spotkał, co mozecie mi poradzić, a czego nie zrobiłem. Nie moge nie mieć możliwości wgrywania...

Bardzo licze na pochylenie się nad moim problemem i z góry dzięki.

Lession

PS. Widzę, ze nie mam wybranego programatora, ale na samo Arduino UNO się wgrywało... Nie pamiętam jaki mam wybrac programator...
(11-10-2023, 09:07)Lession napisał(a): [ -> ]Witajcie,
mam dziwny problem, którego nie mogę rozwiązać na razie, 
a potrzebuję pilnie móc wgrywac progrmy na Pro Mini,

od jakiegos czasu korzystam z pośrednictwa między Arduino IDE a Pro Mini z Arduino UNO, jednak od czasu jak zacząłęm bawić się w komunikację między Arduino i PC przez USB, a jednoczesnie dodałem wg instrukcji z netu do płytek IDE: Mode Mcu V3, no i jeszcze jedna zmiana: wgrałem programik do tej komunikacji na moją płytkę Arduino UNO... 

nie mogę nic wgrać na żadną (próbowałem na kilku różnych i oryginalnych i klonach) żadnego programu przez UNO, jakby zawieszało sie na samym przesyłaniu, ponieważ tez był wczesniej problem z bibliotekami, które się dublowały, zostawiłem w folderze library tylko niezbędne biblioteki dla mojego teraźniejszego projektu, bo nie chciał się nawet kompilować wczesniej po moich testach i... ten mój stary program, teraz się kopiluje, ale nie wgrywa, po długim czasie oczekiwania pojawia się błąd: aktualnie czekam aż się pojawi bład już dobrych kilkanaście minut, jak się wywali, wkleję...

Sprawdzam połaczenia, są ok, tak jak dawniej i jeszcze na próbę zamieniałem kabelki RX i TX, jest wpięty kabel reset, kable sprawdzam wielokrotnie, na samo Uno program się wgrywa...

Wziąłem ten nowa płytke UNO i to klon (tu nic nie wgrywałem), ale jest to samo, 

zaktualizowałem też Arduino IDE i mam teraz nową wersję.


Czy ktoś się z czyms takim spotkał, co mozecie mi poradzić, a czego nie zrobiłem. Nie moge nie mieć możliwości wgrywania...

Bardzo licze na pochylenie się nad moim problemem i z góry dzięki.

Lession

PS. Widzę, ze nie mam wybranego programatora, ale na samo Arduino UNO się wgrywało... Nie pamiętam jaki mam wybrac programator...

Dobra, już wiem i juz rozwiązałem problem dla jednego z mych Uno, drugi sprawdzę potem, wszystkie ustawienia znikły i zrobiły sie domyslne, tmusiałem po prostu poustawiać tool i jego parametry na nowo i działa Smile Dzięki za chęć pomocy!
Możesz wgrywać przez UNO do PRO MINI jako programator Arduino ISP, albo jako konwerter UART z wykorzystaniem bootloadera w PRO MINI. Raz musisz mieć wybrany odpowiedni programator i port COM, a raz tylko port COM.
Poza tym nawet jak mam parę lat doświadczenia to robię głupie błędy, kiedyś podejrzewałem uszkodzenie 3 RTC, kody które wgrywałem parę lat temu przestały czytać i ustawiać godzinę, padły wlutowane baterie, ale czemu scalaki? A bo pożyczyłem do innej stykówki jeden kabelek od GND. Scaner I2C czasami wykrywał coś na magistrali, a czasami nie.
Czasami wystarczy wszystko z płytki (czy pająka) zdemontować, schować do szuflady, iść na spacer i na drugi dzień złożyć od początku.