Arduino Polska Forum

Pełna wersja: USB Shield a USB w płytce Arduino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Może najpierw przedstawię sprawę. Zbudowałem pojazd na bazie arduino sterowany aplikacją z smartfona przez bluetooth. Postanowiłem sobie aby sterować to kontrolerem PS3. Do tego celu zamówiłem USB host shield oraz bluetooth dongle pod usb. Po półtora miesiąca czekania za paczką z chin okazało się że dostałem coś zupełnie innego niż zamówiłem... Ale dongle są (zamówiłem 3 szt). Moje pytanie brzmi: czy mogę zastosować przejsciowke z USB B na USB A żeński aby podpiąć dongla pod gniazdo USB z płytki arduino? Czy to gniazdo może komunikować się z innym urządzeniem, czy tylko służy do komunikacji z komputerem i zasilaniem?
Host rozpoznaje urządzenia podpięte pod usb , natomiast usb w arduino samo musi być wykryte przez kompa i rozpocząć komunikację poprzez odpowiedni sterownik . Nie masz hosta to raczej nic nie zdziałasz .
USB Host Shield już jest, arduino czyta już każdy klawisz kontrolera PS3.. Teraz trzeba napisać kod :/