Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Przełącznik a mikrokontroler
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Zacznę od tego, że pracuję nad projektem (nic poważnego, w ramach nauki) "inteligentnego domu" - dokładniej to nad makietą (większą). Właściwie to jestem na etapie planowania, a "w mikrokontrolerach" jestem nowy (ale nie zielony). W istniejących już na rynku systemach istnieje coś takiego, że kontroler np. steruje światłem, ale gdy go wyłączymy - przełącznik do światła będzie działał tak samo, jak bez systemu (zwykłe włącz/wyłącz). Zastanawia mnie jak to jest zrobione - w jaki sposób przycisk bistabilny jest podpięty
 do kontrolera i co dzieje się "w środku". Znalazłem taki schemat na stronie fibaro-krakow.com: 
[Obrazek: 12421854_957824714286494_1658492677_n.jp...e=56F83FE3]
i zastanawia mnie w jaki sposób to działa. Wie ktoś może lub ma ktoś jakiś pomysł? Myślę nad tym już 2 dzień  Big Grin
Mam nadzieje, że pytanie w miarę zrozumiałe, na prawde ciężko mi było ubrać to pytanie w słowa.

Pozdrawiam Smile
PS. nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział.
Przełącznik daje sygnał do kontrolera zapal światło i ten otwiera tyrystor i światło świeci , a jak jest zgaszone wyłącznikiem to mikroprocesor ściemnia ,zapala ,rozjaśnia. Jak jest zapalone a chcesz ściemnić to procek wie że ma olać wyłącznik i ściemnić . Ot zwykły ściemniacz jak były ze 30 lat temu tylko mu wifi dorobili albo blutooth-a . Sterowanie pośrednie , pomimo że jest wyłącznik to tak naprawdę z żarówką która świeci fizycznego połączenia nie ma .