Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Żądanie wywołania funkcji (budowa interfejsu)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema. Pytanie żółtodzioba:

mam układ różnych silniczków krokowych, którymi wesoło steruję z Arduino.
Potrafię np. wklepać do serial monitora komendę "obróć ten silniczek o tyle i tyle" i silniczek obraca się. Jest super.


Napisałem też program (w C++), który generuje takie komendy ("obróć ten silniczek o tyle i tyle").
Muszę teraz w jakiś sposób przekazać wynik działania tego programu (komendy) do tego serial monitora.
Innymi słowy: program generuje mi listę komend i ma je jakoś przekazać do Arduino. Rozumieją Państwo.

Jak to zrobić? Albo chociaż czego się chwycić, jak szukać?
rozumie ze program jest jako aplikacja pc jeśli tak musisz dołożyć obsług uart do tego programu mam nadzieje ze cie zrozumiałem bo ostatnio rożnie bywa
Tak, o to mi chodzi. Tylko jak to w praktyce zrealizować? Chociażby na przykładzie jakiegoś banalnego układu... załóżmy, że mam diodę i chcę nią sterować klawiszami "y" (on) i "n" (off) z klawiatury KOMPUTERA. Jak to powinno wyglądać?
Dobre pytanie, wie ktoś?
Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie?
Ja do tego mam kom konsol taki programik ale domowej roboty program trzeba napisać obsług uarta.
No OK, ale jak się do tego zabrać (poradnik / instrukcja / wskazówka / cokolwiek).