Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Bezprzewodowe połaczenie IMU z servos
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Aktualnie trudzę się nad moim pierwszym projektem. A konkretnie chce stworzyć Head Tracera.
Tylko nie mam jak połączyć akcelometr z servosami na pojeździe w sposób bezprzewodowy. Tak żeby akceleometr, który będzie na goglach ze smartfonem kierował silniczkami na pojeździe znajdującym się kilka metrów dalej.

Chodziłoby mi o coś takiego, tylko zamiast joysticka byłby akceleometr.
https://www.youtube.com/watch?v=DkVCO0qA_7A
Poczytaj link poniżej bo tak z motyką na księżyc się porwałeś troszkę . Wink

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=111...eadtracker
(05-04-2016, 06:41)JasQ napisał(a): [ -> ]Poczytaj link poniżej bo tak z motyką na księżyc się porwałeś troszkę .  Wink

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=111...eadtracker

Dzięki wielkie Smile
A dało by radę podłączyć akcelometr pod komputer a następnie za pomocą komputera z bluetooth sterować ruchem głowy silniczki?
Z kompa tak tylko ja na pc-ta programów nie piszę . Da się poprzez 2 arduino jak podałeś ale to sporo pisania , główny problem leży po stronie dryfu żyroskopu i akcelerometru ( z czasem takie ustrojstwo odjeżdża od neutrum i musisz korygować niestety szyja nie ma 360 stopni obrotu ) . Taki byle jaki kod mogę ci naskrobać do sterowania imu 2 silniczków , ale żeby nie było lekko resztę sam będziesz robił . Określ tylko czy to są silniki czy serwa modelarskie .
(05-04-2016, 20:54)JasQ napisał(a): [ -> ]Z kompa tak tylko ja na pc-ta programów nie piszę . Da się poprzez 2 arduino jak podałeś ale to sporo pisania , główny problem leży po stronie dryfu żyroskopu i akcelerometru ( z czasem takie ustrojstwo odjeżdża od neutrum i musisz korygować niestety szyja nie ma 360 stopni obrotu  ) . Taki byle jaki kod mogę ci naskrobać do sterowania imu 2 silniczków , ale żeby nie było lekko resztę sam będziesz robił . Określ tylko czy to są silniki czy serwa modelarskie .

Zdecydowałem, ze jednak zrezygnuje z ruchem głową, i bd sterowane przez pada, muszę zamówić USB Shield do Arduino i zaczneskładac całosć Smile
Jeszcze jedno pytanie czy do podłączenia nadajnika pada potrzebuję USB Shield, czy wystarczy podpiąć sam port USB do Arduino i do niego pada?

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://botland.com.pl/joystick/2560-game...ikiem.html
Czy nie zajmnie mi to potrzebnych portów do podpięcia kontrolera sterowania 2 silnikami krokowymi i sterownika dla sliniczków zwykłych?
Pad z linku nawet na usb nie jest Dodgy tylko spi , pozatym cokolwiek chciałbyś podpiąć po usb musi być shield . Ten w arduino tylko do komunikacji z pc .