Arduino Polska Forum

Pełna wersja: "Moduł" SD i RFiD-RC522
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Poszukuje już drugi dzień na wujku google odpowiedzi ale nic niestety nie mogę znaleźć.
Mianowicie posiadam 2 "moduły" wspomniane w temacie- SD i RFID-RC522, oba się komunikują z Arduino przez SPI.
Chciałbym je połączyć aby RFID "zczytywał" numery kart z SD, ale nie mam pojęcia co zrobić aby obsługiwać "2xSPI".
Zastanawiałem się już nad połączeniem 2 Arduino przez TX RX no ale za dużo danych by przechodziło przez Tx Rx.
Czy mia ktoś na to jakąś rade?
Pozdrawiam!
SPI jest portem równoległym wszystko podpinasz do wspólnych wyjść jedynie sygnał "SS" dla rfid dajesz na 10 pin a dla karty SD "SS" dajesz pod 4 czy jak tam zadeklarujesz , zmieniasz w programie te 2 piny i będą oba działać na 1 arduino .
(20-04-2016, 12:06)JasQ napisał(a): [ -> ]SPI jest portem równoległym wszystko podpinasz do wspólnych wyjść jedynie sygnał "SS" dla rfid dajesz na 10 pin a dla karty SD "SS" dajesz pod 4 czy jak tam zadeklarujesz , zmieniasz w programie te 2 piny i będą oba działać na 1 arduino .

Czyli tylko pin SS muszę zmienić tak?
Cała reszta równolegle?
Dziękuję za szybką odpowiedź Wink
tak