Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Obsługa wyświetlacza bez biblioteki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Czy mógłby mi ktoś z Was powiedzieć jak używać wyświetlacza bez korzystania z biblioteki "LiquidCrystal.h". Chce wyświetlić migający kursor na wyświetlaczu a nie wiem jak to zrobić. Wiem że gotowce nie uczą ale fajnie by było jakby ktoś z Was podesłał mi kod który realizuje mój problem ewentualnie kod który wyswietla jakikolwiek napis na wyświetlaczu bez użycia"LiquidCrystal.h".
Nie kumam poco ty wywarzasz otwarte drzwi ?
Ale jak chcesz to w nocie sterownika hd masz Komedy jakie należny wystawić sterownikowi ,jeśli chodzi o i2c to nie próbowałam nic robić własnego .
Ciężko jest coś znaleźć co mogło by pomóc, ja osobiście też bym sie tak nie bawił ale to niestety nie ode mnie zależy. Jakby ktoś dysponował programem wyświetlającym na LCD "Hello World" napisanym w "czystym" C i zechciał by sie nim podzielić to było by miło Smile
Mogę ci pomóc to napisać ale co chcesz osiągnąć tak ogólnie bo liq.. da się do wielu rzeczy zastosować.
https://www.sparkfun.com/datasheets/LCD/HD44780.pdf
tu masz opis sterownika
Chciałbym napisać program w którym na wyświetlaczu LCD miga kursor i ten program ma nie wykorzystywać żadnej biblioteki. Ma być napisany w "czystym C"
Coś konkretniejszego.
Przydał by mi sie jakikolwiek program wyświetlający napis na wyświetlaczu LCD, moze to być nawet zwykły program wyświetlający Hello World. Chce zobaczyć jak on wyglada i jak wyglada deklarowanie wyświetlacza LCD bez wykorzystania biblioteki LiquidCrystal.h
Definiujesz normalnie porty i wysyłasz komedy potem dane miej więcej tak to działa to jak byś odpalał lcd z noki 3310.
Jak znajdę jutro chwile to wrzucę ci konfig startowy.
Było by miło jakbyś podesłał Smile
Można prosić tą konfiguracje startową? Dalej stoje w miejscu
Na stronie 40 instrukcji HD44780U https://www.sparkfun.com/datasheets/LCD/HD44780.pdf masz lopatologicznie instrukcje, aby napisać HITACHI używając 8 bitów danych. Na str. 42 to samo, dla 4 bitowej szyny danych.
Prościej już chyba się nie da.