Arduino Polska Forum

Pełna wersja: Puls 100ms - prosba o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam jak w temacie, potrzebuje cos takiego jesli ktos mialbz ochote pomoc:
dla arduino nano AtMega 328
potrzebuje 5 wejsc pulsowych GND o roznych dlugosciach pulsu od 0,5s do 2s ktory oddaje na 5 niezaleznych wyjsc o dlugosci zwarcia z masa GND 100ms stabilne
Dzieki za pomoc w razie pytan piszcie
Jestem laikiem w temacie programowania a potrzebuje takie cos prywatnie, moze ktos ma taki projekt lub mialby ochote napisac taki programik z opisem wejsc i wyjsc dla arduino nano dyieki serdeczne. Pozdrawiam
Coś więcej proszę .

Czy każde wyjście ma mieć stałą częstotliwość czy regulowaną z klawiatury , potencjometru .
Jakie obciążenie występuje .
Czy to steruje urządzeniem zewnętrznym .
Wszystko mam gotowe ale blad wyskakuje przy podaniu pulsu z centralki z pilotem ktory ma programowalny czas ale start stop odliczanie czasu i jest on za dlugi. Ok 600ms do 1000ms GND z zasilacza komputerowego a potrzebuje wyjscie GND bez zmian ktore na wejciach A. B. C lub D oddaje to samo tzn GND (zwarcie masy) o dlugosci impulsu 100ms.
Wejcie A (zwarcie do masy) np. Nacisniety przycisk troche dluzszy do wyjscia A1 (zwarcie do masy) o dlugosci 100ms i takie 5 rownoleglych wejcia i wyjcia
jesli chodzi o regulacje czasu najlepszym rozwiazaniem byloby zmiana wartosci w pliku tekstowym przed jego zaprogramowaniem tzn zmiana wartosci czasu 100 na np. 10 zapisz zmiany wgraj i sprawdzenie czy dziala w gotowym projekcie.
posiadam Kopie arduino uno arduino nano i prosty programator avrISPmkII jesli byloby cos potrzebne.
Dziekuje za tak szybka odpowiedz
Oczywiscie nie pozostane niewdzieczny. Pozdrawiam i dzieki za tak szybka odpowiedz
jeszcze jedno najistotniejsze nano po zaprogramowaniu musi pracowac niezaleznie tzn podanie napiecia za pomoca usb 5V i masa GND (TX i RX nie uzywane) tzn klawiatura odpada. Jedynym sterujacym uzadzeniem to wlacznik, (przycisk zwarcia do 1,5sek ) dziala podanie wejscia GND :A: oddaje 100ms na wyjscie :B:
sorki za chaos w odpowiedzi ale chcialbym aby bylo to wszystko jasne.
Jesli chodzi o napiecie wyjscia to teraz gotowe mam aby bylo to Zwarcie do Masy GND ale moge podac napiecie 5V lub 12V takie jakie ma zasilacz komputera (jesili ma to jakiekolwiek znaczenie lub ulatwic)