Arduino Polska Forum

Pełna wersja: problem z wgrywaniem do UNO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! mam problemy , więc postanowiłem napisać!
Mam kilka typów Arduino, bawie się praktycznie z każdym typem. od pewnego czasu( aktualizacja Windows 10, któraś z kolei nawywijała!) po podłączeniu np. UNO, jest wszystko ok, widzi płytę, widzi port(nawet opisany "COM3 Arduino UNO"), robię kompilację np. "Blink"- jest ok!, wgrywanie również!, problem zaczyna się gdy mam inny- zrobiony kod!--- kompilacja ok!, wgrywanie ....no i tu się zaczyna!!

 Arduino:1.6.11 (Windows 10), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

Szkic używa 1 938 bajtów (6%) pamięci programu. Maksimum to 32 256 bajtów.
Zmienne globalne używają 75 bajtów (3%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 1 973 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2 048 bajtów.
java.io.IOException: Cannot run program "___REMOVE___/bin/avrdude": CreateProcess error=2, Nie można odnaleźć określonego pliku
at java.lang.ProcessBuilder.start(ProcessBuilder.java:1048)
at processing.app.helpers.ProcessUtils.exec(ProcessUtils.java:26)
at cc.arduino.packages.Uploader.executeUploadCommand(Uploader.java:129)
at cc.arduino.packages.uploaders.SerialUploader.uploadUsingPreferences(SerialUploader.java:206)
at cc.arduino.UploaderUtils.upload(UploaderUtils.java:78)
at processing.app.Sketch.upload(Sketch.java:1187)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1160)
at processing.app.Sketch.exportApplet(Sketch.java:1132)
at processing.app.Editor$DefaultExportHandler.run(Editor.java:2409)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:745)
Caused by: java.io.IOException: CreateProcess error=2, Nie można odnaleźć określonego pliku
at java.lang.ProcessImpl.create(Native Method)
at java.lang.ProcessImpl.<init>(ProcessImpl.java:386)
at java.lang.ProcessImpl.start(ProcessImpl.java:137)
at java.lang.ProcessBuilder.start(ProcessBuilder.java:1029)
... 9 more
Podczas ładowania szkicu wystąpił błąd
Błędna biblioteka znaleziona w C:\Users\piroman\Documents\Arduino\libraries\Arduino-master: C:\Users\xxxxxx\Documents\Arduino\libraries\Arduino-master
Błędna biblioteka znaleziona w C:\Users\piroman\Documents\Arduino\libraries\OneWire: C:\Users\xxxxxx\Documents\Arduino\libraries\OneWire
Błędna biblioteka znaleziona w C:\Users\piroman\Documents\Arduino\libraries\Arduino-master: C:\Users\xxxxxx\Documents\Arduino\libraries\Arduino-master
Błędna biblioteka znaleziona w C:\Users\piroman\Documents\Arduino\libraries\OneWire: C:\Users\xxxxxxx\Documents\Arduino\libraries\OneWire

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"


tak wygląda "kopia błędu"!
Był bym wdzięczny za pomoc!
Dziękuję!!