Arduino Polska Forum
shopiKowe zestawy makr - zapisywanie w pamięci - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Magazynowanie (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-magazynowanie)
+--- Wątek: shopiKowe zestawy makr - zapisywanie w pamięci (/watek-shopikowe-zestawy-makr-zapisywanie-w-pami%C4%99ci)shopiKowe zestawy makr - zapisywanie w pamięci - shopiK - 17-01-2018

Od paru już lat buduję sobie na własne potrzeby, różne panele, moduły do sterowania systemami w symulatorach. Najczęściej wykorzystywałem do tego arduino. Jakiś czas temu "wytworzył" się moduł, który dostępny (jest) będzie szerzej. Działa on w oparciu o elektronikę zewnętrznego producenta - dość drogą. Chcę więc wrócić do arduino. 
Do rzeczy... Czego potrzebuję?

W oparciu o arduino due - tworzę emulator klawiatury. W sumie nic trudnego. Już to robiłem. Ale chciałbym, żeby oprogramowanie skomunikowane było z interfacem na pc. Kontroler po wciśnięciu przycisku/przełącznika/enkodera ma wysyłać zestaw komend klawiaturowych. Też da się zrobić. 
Czyli np. Przełącznik fizyczny w górę, a z arduino do komputera idzie zestaw następujących po sobie np: "Ctrl+alt+Q" -> drugi krok -> "Ctrl+Shift+W"

A zatem chodzi o makra. Problem w tym, jak ugryźć temat zapisu takiego zestawu makr w pamięci arduino. Chciabym prosić was o pomoc w stworzeniu odpowiedniej Struktury i parsera do odczytu tegoż. 

Wyobrażam to sobie w jakiś taki sposób, ale nie wiem jeszcze jak to ugryźć
Kod:
Struct makro {
char name;
step1;
step2;
itd...
}
   
 [Obrazek: switchboxy1.jpg][Obrazek: ns430_04.jpg]