Arduino Polska Forum
Czy na Arduino można zarobić? - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Inne (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-inne)
+--- Dział: Off-Topic (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-off-topic)
+--- Wątek: Czy na Arduino można zarobić? (/watek-czy-na-arduino-mo%C5%BCna-zarobi%C4%87)

Strony: 1 2 3 4


RE: Czy na Arduino można zarobić? - semi - 22-11-2019

(22-11-2019, 10:20)elvis napisał(a): Nie jestem wychowankiem p. Kardasia
To dobrze.


quote='elvis' pid='14428' dateline='1574410809']
prawdę mówiąc przygodę z mikrokontrolerami zaczynałem już po skończeniu studiów
[/quote]
To źle.


(22-11-2019, 10:20)elvis napisał(a): Jaj sobie z nikogo nie robię, po prostu opisuję jak wygląda sytuacja w moim przypadku - i nadal uważam że nie zawsze mogę sobie pozwolić na luksus używania debuggera.
Bez debugera - amatorszczyzna.


(22-11-2019, 10:20)elvis napisał(a): @semi Nie mam pojęcia o jakiej koncesji piszesz, ani jakie interfejsy teraz implementujesz.
Wyślę na PW i przekonasz się, ze wykształcenie (papier jak pisałem) to nie wszystko.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - elvis - 22-11-2019

W sumie wątek miał być o możliwości wykorzystywania Arduino w "komercyjnych" projektach...

Ale skoro wyszło leczenie kompleksów to niech i tak będzie. Po pierwsze studia to dużo więcej niż papier - zaryzykowałbym wręcz, że papier jest mało istotny. Na dobrych studiach można się dużo nauczyć - oczywiście trzeba chcieć. Papier jest tylko formalnym zaświadczeniem posiadanej wiedzy. Wszyscy wiemy, że nie zawsze dyplom jest wart papieru, na którym został wydrukowany. Ale jak napisałem wcześniej, studiując można się wiele nauczyć, chociażby tego że zarówno informatyka, jak i elektronika to nie czarna magia, tylko inżynieria.
Można zarówno skończyć studia i nie posiadać sensownych umiejętności, jak i nie mieć wykształcenia i być ekspertem. Jednak statystyka mówi, że najczęściej wykształcenie i wiedza są ze sobą skorelowane. A procent idiotów wśród profesorów jest pewnie porównywalny z odsetkiem geniuszy wśród samouków.
To trochę jak z zarabianiem pieniędzy - można siedzieć w domu, nic nie robić i dostać spadek po bogatym wujku. Ale statystycznie jest większa szansa że zarobi się na życie pracując niż siedząc i licząc że jest się tym jednym szczęściarzem na milion.

A jeszcze co do udowadniania czegokolwiek - @semi, nic mi nie musisz udowadniać. Pisz na forum sensowne rzeczy, odpowiadaj na pytana. A to kim jesteś w realnym życiu, jakie masz doświadczenie, nie ma najmniejszego znaczenia. Czy masz wykształcenie, czy nie - również.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - semi - 22-11-2019

(22-11-2019, 11:16)elvis napisał(a): Ale skoro wyszło leczenie kompleksów to niech i tak będzie. Po pierwsze studia to dużo więcej niż papier - zaryzykowałbym wręcz, że papier jest mało istotny. Na dobrych studiach można się dużo nauczyć - oczywiście trzeba chcieć.
Cyba napisałeś to przed przeczytaniem PW?
Zgadza się?


RE: Czy na Arduino można zarobić? - elvis - 22-11-2019

Tak, napisałęm przed odebraniem wiadomości. Ale po przeczytaniu nic się nie zmieniło.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - semi - 22-11-2019

(22-11-2019, 12:06)elvis napisał(a): Tak, napisałęm przed odebraniem wiadomości. Ale po przeczytaniu nic się nie zmieniło.
Nic?
Rozumie, ze możesz być konkurencją dla mnie w przypadku SAS-a?
Jeśli tak, i nie masz tych 4mln, to proponuję kupić szczoteczkę do zębów albo nie brać się za poważne zlecenia, no chyba, że masz układy w PML i innych instytucjach


RE: Czy na Arduino można zarobić? - elvis - 22-11-2019

Może jednak warto wrócić do tematu tego wątku? Bo nie bardzo wiem co ten cały SAS ma wspólnego z Arduino - już o zarabianiu na Arduino nie wspominając.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - semi - 22-11-2019

(22-11-2019, 12:52)elvis napisał(a): Może jednak warto wrócić do tematu tego wątku? Bo nie bardzo wiem co ten cały SAS ma wspólnego z Arduino - już o zarabianiu na Arduino nie wspominając.
Dałem link do SAS, jak nie potrafisz tego zrozumieć, cóż - jesteś amatorem od "migania led".
Co ma wspólnego z zarabianiem? Ma!
Teoretycznie, po zastosowaniu się do wskazówek @[b]Robson Kerman, moża by to i na Arduinio zrobić. Jest kilka ale.
- Warto bez debugera robic to kilka lat czy kilka miesięcy z debugerem?
- Czy instytucja badająca (PML patrzy tylko na papier) na "Arduinio" nie padnie śmiechem?
- Chciałbyś aby soft Ardsino "dbał" o twoje życie i zdrowie np w samochodzie?



Dla niezorientowanych:
PML - https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Monopol_Loteryjny
GRATZ - sam poszukaj, kiedyś PW miało uprawnienia ale PiS zrobił swoje i nie mają. Jak jakiś Twój produkt przejdzie badania w GRATZ to pogadamy. Moje 3 produkty bez większych (nie znaczy, że nie było) problemów badania przeszło (kilkanaście dni na koszt firmy w Austrii) :-).

Jeśli jesteś w stanie ogarnąć to co piszę, to wiesz, ze "migadełkami" się nie zajmuję.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - elvis - 22-11-2019

Czy jestem amatorem od migania led-em? Trochę na pewno, bo w sumie czasem zaskakujące jak dużo czasu można na miganie ledem poświęcić. W każdym razie specyfikacja jakiegoś prostego protokołu jest jak każdy widzi - ładna nazwa SAS, trochę jak Scandinavian Airlines System Smile
Nie wiem co @semi próbujesz sobie czy komukolwiek udowodnić. Jesteś domorosłym konstruktorem, który coś tam w życiu zrobił - super moje gratulacje. Nie jest to co prawda jakiś szczególny powód do dumy, czy chwały - ludzie robią bardziej i mniej skomplikowane projekty, jakoś z tego powodu się nie przechwalają, ani nie muszą kompleksów leczyć.

A co do Arduino to na pewno nie nadaje się do zastosowań w dziedzinach krytycznych dla bezpieczeństwa, ale w sumie STM32 HAL też nie. Natomiast jak na razie najmniej w całym wątku było informacji jak w rzeczywistości wykorzystywanie Arduino wygląda. Na razie @Robson Kerman podzielił się niezbyt udanym doświadczeniem w tej kwestii. Może ktoś jeszcze coś z Arduino robił?


RE: Czy na Arduino można zarobić? - semi - 23-11-2019

(22-11-2019, 13:48)elvis napisał(a): Jesteś domorosłym konstruktorem, który coś tam w życiu zrobił
Chciałbym poznać takich "domorosłych", których konstrukcje produkowane są w tysiącach szt, przeszły badania i są dopuszczone przez PML do użytku.


RE: Czy na Arduino można zarobić? - elvis - 23-11-2019

Jakoś wcześniej nie zauważyłem pierwszego linku na stronie forum: https://forum.arduinopolska.pl/watek-zlec%C4%99-po%C5%82%C4%85czenie-andruino-ze-siemens-s7-200-smart-wyposa%C5%BConym-w-modu%C5%82-sb-cm01
Wygląda więc na to, że nawet na arduinopolska pojawiają się zlecenia od wykonania na Arduino. Czyli może jednak jest w tej platformie potencjał komercyjny?