Arduino Polska Forum
Sprawdzenie schematu Arduino - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Instalacja i rozwiązywanie problemów (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-instalacja-i-rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w)
+--- Wątek: Sprawdzenie schematu Arduino (/watek-sprawdzenie-schematu-arduino)



Sprawdzenie schematu Arduino - kubaszy - 27-11-2019

Cześć wszystkim. 

Pisze pracę inżynierską - automat podlewający rośliny, potrzebuję pomocy (sprawdzenia schematu). 

Wczoraj dokonałem połączenia całości na płytce stykowej, i wszystko wydawałoby się działać, ale automat tracił czasami połączenie z bazą danych, oraz pompa wody nie chciała się załączać (dopiero kiedy poruszałem kabelkami podłączonymi do płytki stykowej pompka się włączała). Czy schemat jest poprawny i wina leży, po stronie płytki stykowej - coś nie kontaktuje ? Czy może mam jakieś błędy ? 

Bardzo proszę o pomoc. 


[Obrazek: 8549342500_1574808539.png]


RE: Sprawdzenie schematu Arduino - semi - 27-11-2019

(27-11-2019, 00:52)kubaszy napisał(a): Cześć wszystkim. 

Pisze pracę inżynierską - automat podlewający rośliny, potrzebuję pomocy (sprawdzenia schematu). 
Jak już będziesz inżynierem też będziesz błagał o pomoc na forach?

Wracając do tematu, tracisz połączenie, co pokazuje Wireshark? Co analizator stanów logicznych/oscyloskop?

(27-11-2019, 00:52)kubaszy napisał(a): dopiero kiedy poruszałem kabelkami podłączonymi do płytki stykowej pompka się włączała)
Już setki razy pisałem na forach, wyp.... stykówki. To same zła, jak PIS... KK i inne sekty.
Chcesz mieć kłopoty używasz stykówki, zwłaszcza takiej za 10 zł. Jak masz użyc dobrej, za 100zł to lepiej zaprojektować PCB i wykonać u chińczyka za 120zł.


RE: Sprawdzenie schematu Arduino - Agregacik - 27-11-2019

Tak jak napisał semi. Chcesz być inżynierem to analizuj, badaj, nie poddawaj się przy niepowodzeniach.
Przyczynę prawie sam zlokalizowałeś a pytasz się na forum.
Jakiego SPI używasz sprzętowego czy programowego. Płytka ethernet nie pasuje do arduino mega, bo nie pokrywają się porty od SPI. Ty podłączyłeś pod porty SPI sprzętowego na arduino mega przekaźniki.
Może tu coś nie kuma ze sobą. Przeczytaj specyfikację płytek.

Tu jest piaskownica, my uczymy się na błędach i nie umiemy jeszcze czytać Smile to taka dygresja czy jak się to nazywa.


RE: Sprawdzenie schematu Arduino - semi - 27-11-2019

Nie chodzi mi o piaskownicę tylko o "Pisze pracę inżynierską".
Swego czasu wiele takich napisałem (pozdrowienia dla @elvis), teraz tego nie robię, bo nie chciałbym aby most, którym jadę zawalił się!

Jak ktoś nie potrafi (nie chce) zrobić pracy końcowej, to niech spie... bo w efekcie będą rządy takie jakie sś (PiS - bezprawie i niesprawiedliwość, kradzież pieniędzy z OFE co zarzucano poprzedniej ekipie!).

Najgorsza praca końcowa jest kilkaset procent lepsza niż ta kupiona. Wiele osób (ekip, bo niby praca zespołowa), które kupiły u mnie pracę, nie potrafiło odpowiedzieć na podstawowe pytanie, w efekcie 4 (w skali juz 1..6). Większość prac 5..6 (ekipa a robiłem sam).

Jeśli więc chcecie życ w świecie wirtualnym to żyjcie! A pieniądze będą wirtualne? rachunki za telefon, internet*?


* w tym wypadku internet może byc z małej litery a nie wielkiej i proszę nie "prostować" z "dużej"!


RE: Sprawdzenie schematu Arduino - elvis - 27-11-2019

Nie bardzo rozumiem skąd to nawiązanie do mnie - jednak żeby była jasność, żadnej pracy @semi dla mnie nie pisał. Nie wiem jakie ma urojenia i czy się leczy, ale ja z tym nie mam nic wspólnego.


RE: Sprawdzenie schematu Arduino - semi - 27-11-2019

(27-11-2019, 10:41)elvis napisał(a): Nie bardzo rozumiem skąd to nawiązanie do mnie - jednak żeby była jasność, żadnej pracy @semi dla mnie nie pisał. Nie wiem jakie ma urojenia i czy się leczy, ale ja z tym nie mam nic wspólnego.
Fakt: dal Ciebie pracy nie pisałem.
Fakt nr 2: dla podobnych Tobie

Nie ma sensu nawiązywać do wątku na "forum" Atnel, może źle się wyraziłem, @elvis nie kupował u mnie pracy (na 99%).