Arduino Polska Forum
Problem z komunikacją z Arduino NANO 33 BLE - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Instalacja i rozwiązywanie problemów (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-instalacja-i-rozwi%C4%85zywanie-problem%C3%B3w)
+--- Wątek: Problem z komunikacją z Arduino NANO 33 BLE (/watek-problem-z-komunikacj%C4%85-z-arduino-nano-33-ble)Problem z komunikacją z Arduino NANO 33 BLE - mataldomen - 19-01-2020

Witam wszystkich,

Piszę z problemem który mnie dotknął i nie mam pojęcia jak go rozwiązać.

Podłączyłem płytkę Arduino NANO 33 BLE do komputera. Zarówno kompilowanie projektu jak i wgrywanie na arduino ide co prawna działało ale bardzo wolno(kompilacja i wgrywanie minimum po jednej minucie nawet pustego programu). Zacząłem od blinka później przeszedłem do testowania akcelerometru i żyroskopu. Wszystko działało mogłem sobie przeglądać wartości na monitorze szeregowym w czasie rzeczywistym.

Po wgraniu jednego prostego programu(miał obsługiwać akcelerometr i przeliczać wartości na rzeczywiste przemieszczenie) płytka natychmiast się zrestartowała i zniknęła z portów(nie widać jej przez ide i przez manager urządzeń). Przełączanie płytki(odłączanie i podłączanie do innych gniazd usb) nic nie zmieniało. Jedyny możliwe nawiązanie z nią kontaktu to dwukrotne szybkie naciśnięcie reset. Wtedy widać płytkę i można na nią coś wgrać, z tym, że problem cały czas się powtarza. Zawsze po wgraniu płytka się resetuje i jest niewidoczna. 

Wgranie blink udowadnia, że płytka działa, jednak gdy wgrywam program z obsługą monitora portu szeregowego nie dochodzi do żadnej interakcji(nie mogę debugować, monitor nic nie wyświetla). 

Tu pojawia się problem. Co mogło się stać ??

Dodam, że próbowałem na innym komputerze z innym przewodem zasilającym, nawet z inną płytką i jest to samo!!!
Reinstalowałem arduino ide. Dodam, że na płytkach lutowałem zworkę ponieważ mogą być zasilane tylko 3,3V.

Proszę Was bardzo o pomoc ponieważ nie bardzo wiem co z tym można zrobić.

Pozdrawiam,