Arduino Polska Forum
ESP8266 i tasma LED - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Piaskownica (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-piaskownica)
+--- Wątek: ESP8266 i tasma LED (/watek-esp8266-i-tasma-led)



ESP8266 i tasma LED - 0_rafiks_0 - 06-05-2020

Witam,
Tasma LED 12v i ESP8266. Temat na pewno juz oklepany z każdej strony, ale...
Mam pytanie, bom zielony z elektroniki (ochoty jednak na zmianę tego stanu jest sporo Smile).

Kupilem taśmę z zasilaczem 12v i sterownikiem kolorów (zmiana koloru po wciśnięciu przycisku). 
Zdjęcie sterownika:
 [attachment=1010].

Docelowo chciałbym moc włączać taśmę i zmieniac przez wifi. Opcje włączania taśmy mam już ogarniętą i pozostaje tylko zabawa kolorami. 
Gdzie podlaczyc kabelki od ESP8266 aby moc sterować kolorami zamiast fizycznego guziczka nie niszcząc tej funkcjonalnosci? Czy moze powinienem osobno dorobic plytke do sterowania z ESP?
No i jeszcze kwestia 12v tasmy i 3v ESP...


Pozdr
Rafal


RE: ESP8266 i tasma LED - kaczakat - 07-05-2020

Musisz rozgryźć jak działa przycisk i ESP go zastąpić, to zwykle sprowadza się do podania stanu niskiego lub wysokiego na jakiś pin tranzystorem lub transoptorem. Wtedy będziesz miał tylko to co teraz, ale sterowane zdalnie z ESP. Albo zamiast tego robisz swoją płytkę wykonawczą z trzema tranzystorami mosfet logic level sterowanymi PWM przez ESP i całkowicie zastępujesz aktualny sterownik. Takie płytki też kupisz jako gotowiec, po prostu nie mają wbudowanego uC. Jest tego sporo, gorzej o takie na 3V, zwykle są od 4.5V dla logiki, ale albo zadziała i tak, albo trzeba dodać konwerter poziomów. Działanie sterownika można odtworzyć w swoim programie, ESP ma wystarczająco dużo IO by wysterować 3xPWM+przycisk.


RE: ESP8266 i tasma LED - 0_rafiks_0 - 07-05-2020

(07-05-2020, 12:54)kaczakat napisał(a): Musisz rozgryźć jak działa przycisk i ESP go zastąpić, to zwykle sprowadza się do podania stanu niskiego lub wysokiego na jakiś pin tranzystorem lub transoptorem. Wtedy będziesz miał tylko to co teraz, ale sterowane zdalnie z ESP. Albo zamiast tego robisz swoją płytkę wykonawczą z trzema tranzystorami mosfet logic level sterowanymi PWM przez ESP i całkowicie zastępujesz aktualny sterownik. Takie płytki też kupisz jako gotowiec, po prostu nie mają wbudowanego uC. Jest tego sporo, gorzej o takie na 3V, zwykle są od 4.5V dla logiki, ale albo zadziała i tak, albo trzeba dodać konwerter poziomów. Działanie sterownika można odtworzyć w swoim programie, ESP ma wystarczająco dużo IO by wysterować 3xPWM+przycisk.
Dziękuję za sugestie. Chyba wejdę w temat tranzystorów na osobnej płytce Smile