Arduino Polska Forum
Połączenie Arduino z zewnątrz - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Sieciowe Protokoły i Urządzenia (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-sieciowe-protoko%C5%82y-i-urz%C4%85dzenia)
+--- Wątek: Połączenie Arduino z zewnątrz (/watek-po%C5%82%C4%85czenie-arduino-z-zewn%C4%85trz)Połączenie Arduino z zewnątrz - Xenu - 21-06-2020

Witam, ostatnio zacząłem robić sobie projekcik do kontroli ogrzewania,podlewania itp. i doszedłem do momentu w którym przydałoby się mieć dostęp do kontroli nie tylko w sieci lokalnej ale i też z innych sieci. No i tu jest problem(chyba) iż nie do końca wiem jak się za to zabrać mianowicie wymyśliłem sobie że podłącze arduino a jeżeli się nie da to rasberryPi do routera i tam skonfiguruje server DHCP. I wtedy jakoś to połączę z DNS i będę mógł z innej sieci połączyć się z tmalinką albo arduino ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Proszę pomóżcie Smile


RE: Połączenie Arduino z zewnątrz - kaczakat - 22-06-2020

Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.


RE: Połączenie Arduino z zewnątrz - Xenu - 24-06-2020

(22-06-2020, 20:03)kaczakat napisał(a): Możesz użyć jakiegoś serwera zewnętrznego, zakładasz tam konto, każde urządzenie się do tego loguje i stamtąd odbiera rozkazy. Poczytaj o Blynk i alternatywach.
Jak chcesz mieć coś niezależnego to potrzebujesz mieć dostęp do Internetu z zewnętrznym IP (stałe lub zmienne + jakieś konto DDNS), w routerze robisz przekierowanie portów. DHCP i DNS nic do tego nie mają. W szczegółach każdy modem i rodzaj łącza jest inny, sam musisz się rozeznać co masz i na forum swojego routera  lub w jego instrukcji doczytać co może i jak to zrobić.
ok,dzięki za odpowiedź