Arduino Polska Forum
Useless box - problem z servo - Wersja do druku

+- Arduino Polska Forum (https://forum.arduinopolska.pl)
+-- Dział: Korzystanie z Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-korzystanie-z-arduino)
+--- Dział: Programowanie w Arduino (https://forum.arduinopolska.pl/dzial-programowanie-w-arduino)
+--- Wątek: Useless box - problem z servo (/watek-useless-box-problem-z-servo)Useless box - problem z servo - panku - 23-06-2021

Witam Wszystkich 
Jako że to mój pierwszy post przepraszam jeśli mimo starań umieściłem nie w tym dziale. Mój problem dotyczy gotowego projektu który ściągnąłem z internetu, a dotyczy budowy popularnego useless box. Projekt jest oparty o płytkę Wemos D1 Mini na taką też go wgrałem. Początkowo oba serva nie obracały się w pełnym zakresie 180 stopni a ograniczały się jedynie do 90 przez co nie sięgały docelowych pozycji. Uzupełniłem kod o podanie zakresu wartości minimalnych i maksymalnych w sekcji attach. Doświadczalnie dobrałem wartości 500,2400 co pozwoliło na pracę w pełnym zakresie i zasadniczo projekt zaczął działać. Pozostały jednak dwa problemy: 
1. Serva działają zbyt wolno. Nie ma różnicy pomiędzy posuwem wolnym i szybkim. Nie mam pojęcia jak to przyspieszyć i co jest tego bezpośrenim powodem. 
2. Sprawdzałem dwa czujniki zbliżeniowe i niestety oba nie działają. (to problem poboczny - bardziej zależy mi na rozwiązaniu problemu pierwszego)
Jestem totalnie początkujący i tak złożonych projektów jeszcze nie potrafię prawidłowo czytać. Ze względu na złożoność bibliotek nie wklejam całego programu a link do projektu. Dodam, że wszystkie elementy mam jak w projekcie. Serva SG90 sensor APDS 9960.
Proszę osoby które rozumieją znacznie lepiej ten język o wskazówki co może być przyczyną. 
Link do projektu https://github.com/balassy/useless-box


RE: Useless box - problem z servo - kaczakat - 05-07-2021

Dodaj jakieś drukowanie nr case, pierwsze otwarcie jest wolne w tym programie, może serwo powoduje reset i zawsze startuje tylko 1 raz, może z innego powodu nie wchodzi w kolejne case. Jeśli tak to zadbaj o zasilanie, może w ogóle napięcie jest za małe dla wybranego serwo.