• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ledy RGB adresowalne(WS2812B)
#1
Witam
Ostatnio postanowiłem zakupić arduino uno z zestawem oraz ledy WS2812B (5 metrów 300 ledów) jestem początkujący w elektronice i mam taki problem, że jak podłączam te ledy to się całe świecą a arduino robi się bardzo gorące i po jakimś czasie się restartuje. A jak podłączałem zewnętrzny zasilacz do modułu zasilającego to ledy od jakiejś połowy paska się nie świeciły. I teraz pytanie jak można by to podłączyć i jakim zasilaczem żeby nic się nie przegrzewało i zasilało całe 5 metrów.
 
Odpowiedź
#2
Czekaj jakim "CUDEM " Tasma led o poborze 90W działała na stabilizatorze AMS1117 ... Podaj schemat jak to podłączyłeś..
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
Kup zasilacz o odpowiedniej mocy który daje 5V. I teraz co 2.5m go podłącz do taśmy, a taśmę z Arduino tylko dwoma kablami (masa i sygnał) i będzie działać.
 
Odpowiedź
#4
(07-11-2019, 14:28)PiegowatyGuziec napisał(a): Kup zasilacz o odpowiedniej mocy który daje 5V. I teraz co 2.5m go podłącz do taśmy, a taśmę z Arduino tylko dwoma kablami (masa i sygnał) i będzie działać.
Nie jest gwarantowane, że będzie jak i nie jest gwarantowane, że sie nie uda.
Z USB (500mA a i cos tam uC "ukradł") kilkumetrowe taśmy (144 led na metr) sterowałem.
Da się? Da!
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości