• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#71
(16-12-2019, 18:39)brendy napisał(a): Semi czegoś tu nie rozumiem sam pisałeś mi kilka postów wcześniej, że utrudniam że wrzucam zdj z tel zamiast screenów,
Bo tak było a godzina późna i nie chodziło tak o screen'y jak to fotografowanie kodu programu.


(16-12-2019, 18:39)brendy napisał(a): a w kodzie też nie ulatwiles sprawy tylko sprytnie go zakryles zamiast zbliżyć d dopiero o rozwiązania problemu to go utrudnileś.
Zmusiłem do myślenia bo dałem wskazówkę. Zgadza się?
Dałem wędkę a nie rybę.
 
Odpowiedź
#72
Dobra jeszcze mały update - zamiast zmieniać biblioteki można po prostu dać:

Kod:
typedef const unsigned char prog_uchar;

przed
Kod:
#include <FT_VM800B35.h>

Tylko trzeba o tym pamiętać w kolejnych projektach Smile
 
Odpowiedź
#73
Komuś w ogóle udało się wgrać obrazek przez eve do arduino? Agregacik ma Ft810 i nie może wygenerować kodu do arduino. Czy jest jakaś osoba która ma to podłączone i działa?
Czy do wyświetlenia jednego obrazka i ikony w tle wystarczy arduino mega? I co z wyświetlaczem bo wcześniej semi pilecales FT810, ale z nim widzę jest problem bo Agregacik taki ma i nie jest łatwo wysłać kod przez program EVE. Czy kupić Ft800 i arduino mega? Bo już nie wiem jaki zestaw zamówić.
Elvis spr działa kod się skompilował.
 
Odpowiedź
#74
To nie prościej ale drożej sięgnąć po wyświetlacze NEXTION? Wiem że EVE i FT8xxx są dużo tańsze ale Nextion Bardzo łatwo się obsługuje....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#75
(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): Komuś w ogóle udało się wgrać obrazek przez eve do arduino? Agregacik ma Ft810 i nie może wygenerować kodu do arduino. Czy jest jakaś osoba która ma to podłączone i działa?
Z EVE nie wgrasz obrazka do Arduino. Może wygenerować kod, który kompilujesz na Arduino. Skompilowany kod wgrywasz na płytkę Arduino.
Nawet jak jest problem z wygenerowaniem kodu czy kompilacją to generujesz kod kod przez "Export HAL(FTDI) Projects" i modyfikujesz kilka funkcji. Jak pamiętam wystarczy te
Kod:
void Ft_GpuEmu_SPII2C_begin()
{
FT800EMU::SPII2C.begin();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_csLow()
{
FT800EMU::SPII2C.csLow();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_csHigh()
{
FT800EMU::SPII2C.csHigh();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_end()
{
FT800EMU::SPII2C.end();
}
uint8_t Ft_GpuEmu_SPII2C_transfer(uint8_t data)
{
return FT800EMU::SPII2C.transfer(data);
}


(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): Czy do wyświetlenia jednego obrazka i ikony w tle wystarczy arduino mega?
Czy wystarczy mega? Nie wiem i ręce opadają!
Już pisałem kilka razy i nie odpowiedziałeś jakiej wielkości są obrazki i czy będziesz używał JPEG. Wróżbitą Maciejem nie jestem. a i on pewnie nie odpowiedział by na to pytanie ale zawsze możesz spróbować.

(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): I co z wyświetlaczem bo wcześniej semi pilecales FT810, ale z nim widzę jest problem bo Agregacik taki ma
To, że Agregacik ma problem nie oznacza, że ty będziesz miał. Tak się rodzą mity. Ktoś czegoś nie potrafi i niektóry myślą, że układ czy program jest zły.
Ja problemu z FT800 nie miałem. na Elektrodzie jest kilka wątków związanych z FT800, z których jasno wynika, ze wyświetlacz działa. Są też poradniki jak np http://www.jarzebski.pl/arduino/komponen...ft800.html Wiem, ze te przykłady na arduino działają bo widziałem.


PS
NEXTION nie rozwiąże problemu, jak jakiś "zgrzyt" ma być, to czy FT800, NEXTION, czy wyświetlacz ze sterownikiem czy sam panel, to "zgrzyt" będzie.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość i próbować. Wiedza wskazana, jak się wie czego się szuka, to szybciej się znajdzie.
 
Odpowiedź
#76
Czyli jedyne wyjście to zapłacić @semi za napisanie programu, bo bez tego nie ma szans. Tylko on jest w stanie sprostać tak skomplikowanemu projektowi.
 
Odpowiedź
#77
(16-12-2019, 20:50)elvis napisał(a): Czyli jedyne wyjście to zapłacić @semi za napisanie programu, bo bez tego nie ma szans. Tylko on jest w stanie sprostać tak skomplikowanemu projektowi.
Takimi pierdołami się nie zajmuję bo mam inną robotę a a by dobrze zrobić tą pierdołę, trzeba podłączyć Arduino, którego chce użyć zlecający (może trzeba będzie kupić), podłączyć wyświetlacz (całego asortymentu nie mam więc może trzeba kupić). Może stykówka będzie szwankować, bo dedykowanej PCB nie ma, więc trzeba podłączyć sprzęt aby znaleźć bład. Po zakończeniu roboty, trzeba posprzątać i wrócić do poprzedniej roboty. W ten sposób pierdoła zajmie pół dnia a, że mam co robić musiałbym mieć odpowiednią motywację aby pracować dodatkowe może kilka godzin przy dużym szczęściu godzinę.

Biorąc pod uwagę, że zainteresowały Cię FT8xx zrób za free a wręcz dopłać, bo czegoś się dzięki zleceniu nauczysz.
 
Odpowiedź
#78
@semi, polecam doczytać co znaczy słowo sarkazm, bo chyba nie zrozumiałeś
 
Odpowiedź
#79
(16-12-2019, 21:42)elvis napisał(a): @semi, polecam doczytać co znaczy słowo sarkazm, bo chyba nie zrozumiałeś
Nie mam czasu domyślać się o czym piszesz, czy poważnie, czy nie.

Ponadto jestem realistą i wiem, że zlecający na tym forum czy Forbocie i 99% na Elektrodzie nie zapłacą za pracę więcej niż kilka zł/h albo będą oferować gruszki na wierzbie (patrz https://forum.arduinopolska.pl/watek-projekt-naukowy z pół roku temu straciłem tylko czas na wycenę wcześniej inni z którymi rozmawiałem).
Wiem o tym, dlatego przy wycenie rzucam kostką bo normalna wycena nie ma sensu. Są to po prostu stracone godziny pracy, lepiej chyba "Klan" obejrzeć.
 
Odpowiedź
#80
A może te fora nie służą do szukania pracy? Bo coś mi się wydaje, że trochę inaczej od większości osób odbierasz cel i sens istnienia zarówno tego forum, jak i Forbota - to nie są portale z ofertami pracy, ale strony dla hobbystów. Więc nie wszystkie projekty są bezbłędne, a zarówno osoby pytające, jak i odpowiadające nie zawsze są mega-ekspertami. Ale co najważniejsze, nie chodzi w tym o zarabianie kasy, ale raczej o radość z rozwijania hobby - co więcej hobby często bywa kosztowne, o czym chyba wiesz, bo gdzieś widziałem że się żaliłeś ile to modele kolejek kosztują...
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości