• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#81
Dokładnie zgadzam się z kolegą Elvis. Parę projektów na arduino zlecalem, bo samemu sobie z tym nie poradziłem traktuje to jako hobby i kiedy cos mi się udało i mogę i znajdę pomoc na forum to zrobię na arduino, ale jak nie mogę to szukam tam gdzie trzeba gość mi robi w miarę szybko place i jestem zadowolony ze mam zrobione i oszczedziny czas i nie mówię, że w przypadku wyświetlacza też tak nie będzie, bo jak wydam ponad 200zl i mam się na to patrzeć to wolę dopłacić i doprowadzić projekt do końca.
Tymczasem jeszcze rozważe opcje czy nie kupić zwykłego wyświetlacza 1602 i wtedy wiem, że sprawę sam załatwię bo tym już się bawiłem i wyjdzie mnie to 20zł,a do tamtego kiedyś wrócę.
 
Odpowiedź
#82
@brendy tak prawdę mówiąc, w przypadku Twojego projektu, wystarczyłaby dioda led, która zapalałaby się, jak w skrzynce będzie jakaś poczta. W przypadku wyświetlacza wystarczy przerobić kultowy przykład kodu Hello World. Jest w przykładach każdej chyba biblioteki. W tej którą używam GD23Z jest i nie trzeba używać EVE. Możesz od tego zacząć a potem już z górki Smile. No chyba, że masz coś innego na myśli z tym "obrazkiem".
 
Odpowiedź
#83
Agregacik tak już wcześniej myślałem o diodzie i dźwięku żeby przez parę sekund coś grało, ale jeszcze mam plan co do wyświetlacza bo wymyśliłem sobie grafikę i chce ją zastosować. Jeśli chodzi o sam napis to mogę zastosować tańszy wyświetlacz 1602 i dać napis a nie FTxx, ten chciałem ze względu na grafikę,ale jeszcze pomyślę.
 
Odpowiedź
#84
He he tylko się nie śmiej. Jak udało Ci się wkleić zdjęcie do EVE. Coś próbuję i wychodzą krzaczki. Wprawdzie coś konwertuje i widać po prawej stronie zaimportowane zdjęcie, ale jak go przeniosę na projekt (środek ekranu) to kicha, same krzaczki pikselowe.
Czy coś robisz wcześniej ze zdjęciem?
 
Odpowiedź
#85
(17-12-2019, 12:10)Agregacik napisał(a): Wprawdzie coś konwertuje i widać po prawej stronie zaimportowane zdjęcie, ale jak go przeniosę na projekt (środek ekranu) to kicha, same krzaczki pikselowe.
Czy coś robisz wcześniej ze zdjęciem?
Nic ze zdjęciem nie trzeba robić. Przyjrzyj się jak zrealizowano przykład i wszystko stanie się jasne. Najczęstsze błędy:
- Zły adres na RAM.
- Zła rozdzielczość.


@brendy, co do odtwarzania dźwięku, FT800 może to robić bo ma wyjście PWM audio. Są przykłady dla srajdiuno, pianino i takie tam. Bez problemu można odtwarzać WAV jak i dźwięki syntezowane łącznie z kodami DTMF.
 
Odpowiedź
#86
@semi w statusie mam czerwony wykrzyknik i jest komunikat "overlap" i pewnie tu jest problem, ale jak go naprawić.
Robię tak: "naduszam" add, wybieram zdjęcie "wciskam" OK i konwertuje kilka minut. Jak w okienku content pojawi się "linijka" to rozumiem, że skończyło. ale jest właśnie w czerwonym kółku wykrzyknik i kicha. Jak zaznaczę linijkę to w okienku properties widać zdjęcie prawidłowo.

EDIT
Poradziłem sobie z problemem. Trzeba zmniejszyć rozmiar przez zaciągnięciem do EVE.
 
Odpowiedź
#87
Konwersja kilka minut? Wrzóć na serwer obrazek, który konwertujesz.
 
Odpowiedź
#88
(17-12-2019, 14:18)semi napisał(a): Konwersja kilka minut? Wrzóć na serwer obrazek, który konwertujesz.
Napisałem, że sobie poradziłem. Wynika, że obrazek nie może mieć większego rozmiaru jak ekran w przypadku FT 811 800x480. Jak zmniejszę do tego rozmiaru to da się wkleić zdjęcie i jest na cały ekran. Konwersja w tym przypadku to moment.
 
Odpowiedź
#89
(17-12-2019, 15:06)Agregacik napisał(a): Wynika, że obrazek nie może mieć większego rozmiaru jak ekran.
Dla mnie to logiczne.


PS
Wykrywanie błędów, sprawdzanie statusów, też dla mnie jest logiczne ale nie wiedzieć czemu, 90% oprogramowania zwłaszcza dla arduino, nie sprawdza błędów. W konsekwencji jest dobrze gdy jest dobrze a przy jakimkolwiek problemie ... ZONK.
 
Odpowiedź
#90
Cytat:He he tylko się nie śmiej. Jak udało Ci się wkleić zdjęcie do EVE. Coś próbuję i wychodzą krzaczki. Wprawdzie coś konwertuje i widać po prawej stronie zaimportowane zdjęcie, ale jak go przeniosę na projekt (środek ekranu) to kicha, same krzaczki pikselowe.

Czy coś robisz wcześniej ze zdjęciem?
Agregacik nie zdj tylko zmniejszyłem to wymaganego rozmiaru i png i nic więcej nie robiłem dałem add i weszło na ekran programu.



Cytat:@brendy, co do odtwarzania dźwięku, FT800 może to robić bo ma wyjście PWM audio. Są przykłady dla srajdiuno, pianino i takie tam. Bez problemu można odtwarzać WAV jak i dźwięki syntezowane łącznie z kodami DTMF.
To by byla fajna opcja bo wgrałbym wav jakiś fragment dźwięku i obraz to w w ogóle bym chciał tak jak by było tylko trudo dla mnie będzie t ogarnąć ale ten FT coraz bardziej mi się podoba.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości