• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licznik YouTubera
#1
Witam,

Chciałbym przedstawić moją samodzielnie wykonaną konstrukcję licznika YouTubera.

Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, kiedy zobaczyłem film, że takowe liczniki są dostępne w sprzedaży chociaż nieco drogie.
Mając swój kanał na YouTube dotyczący fascynacji dronami zapragnąłem wykonać taki licznik samemu.

Urządzenie oparłem na module NodeMCU v.0.9, który posiada komunikację WiFi.
Jako wyświetlacz z ekranem dotykowym wybrałem jeden z mniejszych typu NEXTION.

Jako, że chciałem aby urządzenie było całkowicie przenośnie zainstalowałem jako zasilanie akumulator litowo-jonowy ok. 2000mAh,
który jest ładowany gotową ładowarką. Aby uzyskać wymagane napięcie 5V do zasilania modułu i LCD wykorzystałem małą przetworniczkę DC/DC StepUp.

Całość urządzenia umieściłem na zaprojektowanej i wykonanej własnoręcznie płytce PCB, oraz zabudowałem w wydrukowanej obudowie na drukarce 3D.

Jak działa urządzenie…?
Krótki opis:

Po włączeniu moduł NodeMCU łączy się z bezprzewodową siecią WiFi, np. w domu.
Następnie odczytuje i wyświetla dzień tygodnia oraz czas pobrany z internetu.
Kolejnym krokiem jest łączenie się co minutę z moim kanałem na YouTube i pobieranie następujących danych:

- liczba filmów,
- liczba subskrypcji,
- ogólna liczba odwiedzin.

Dodatkowo program codziennie analizuje i wyświetla ile było wyświetleń każdego dnia w tygodniu.

Gdy nastąpią jakieś zmiany w odczytanych danych z YouTube, urządzenie sygnalizuje mi to krótkim sygnałem dźwiękowym.

Poniżej kilka zdjęć licznika…


[Obrazek: yt1.jpg]

[Obrazek: yt2.jpg]

[Obrazek: yt3.jpg]

[Obrazek: yt4.jpg]
Jeżeli pomogłem, to poproszę o punkt reputacji Big Grin
 
Odpowiedź
#2
Świetne! Big Grin
Ile układ jest w stanie wytrzymać na tym ogniwie?
Rozumiem, że jest to 18650?
[Obrazek: Sygnatura1-w60.jpg]
 
Odpowiedź
#3
Przy ciągłej pracy i włączonym LCD ok. 10-12 godzin, ale nie jestem pewien co do pojemności ogniwa bo zostało ono wykorzystane z zużytego pakietu od odkurzacza Smile
Jeżeli pomogłem, to poproszę o punkt reputacji Big Grin
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości