• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak wyświetlania w monitorze portu szeregowego
#1
Question 
Cześć wszystkim, mam mały problem mianowicie nie wyświetla mi informacji ani tekstu z komendy Serial.println w monitorze portu szeregowego w funkcji void setup natomiast w funkcji void loop juz tak. sa to proste komendy i ta sama linia kodu nie zadziała w stupie a w loop juz tak. Np  Serial.println("abc"); 
Ma ktoś jakiś pomysł?
 
Odpowiedź
#2
Pokaz całe setup
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
(01-09-2021, 19:14)Jarewa0606 napisał(a): Pokaz całe setup
void setup()
{
  Serial.begin(9600);
  Serial.println("test");
}

Tylko to bo reszta nie istotna dziwi mnie fakt że ta funkcja u mnie nie działa ani Serial.print też nie
 
Odpowiedź
#4
Skoro reszta nie istotna to ja się nie odzywam, bo gdzie jest inicjalizacja LCD?? jeszcze ekran nie skonfigurowany a ty chcesz już wyświetlać nie ta kolejność....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#5
(02-09-2021, 05:39)Jarewa0606 napisał(a): Skoro reszta nie istotna to ja się nie odzywam, bo gdzie jest inicjalizacja LCD??  jeszcze ekran nie skonfigurowany a ty chcesz już wyświetlać nie ta kolejność....
Jaka inicjalizacja LCD żadnego wyświetlacza nie mam chodzi mi o wyświetlanie w monitorze portu szeregowego nie LCD. Po prostu jednorazowy napis ktory wyświetli się przy starcie. Jest inicjalizacja Serial.begin(9600);
Będę w domu popołudniu to mogę wysłać cały kod jednego z programów
 
Odpowiedź
#6
A nie mi się coś z lcd pokickalo.. Moja pomyłka.. Wygląda dobrze wina raczej m monitorze portu.. Daj miły dzyctymi dla testu delay z 0,5s i zobacz.
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#7
(02-09-2021, 09:42)Jarewa0606 napisał(a): A nie mi się coś z lcd pokickalo.. Moja pomyłka.. Wygląda dobrze wina raczej m monitorze portu..  Daj miły dzyctymi dla testu delay z 0,5s i zobacz.
Niestety delay nic nie dał. Kurcze nie mam pomysłów. Zobacz na ten prosty kod, w monitorze portu szeregowego nie wyświetli na początku słowa start lecz później co 2 sekundy wyświetla słowo żyje. Dla czego w setupie to nie działa? przecież powinno  Undecided

void setup() {
  Serial.begin(9600);
  delay(500);
  Serial.println("start");

}

void loop() {
  Serial.println("Żyje");
  delay(2000);
}
 
Odpowiedź
#8
monitor to ten wbudowany w IDE? spróbuj dać tam 5s musi to działać jedyna opcja że za szybko wylatuje zanim monitor zostanie uruchomiony.
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#9
Tak w IDE. No mówiłem że to musi działać i miałeś racje z tym czasem uruchomienia monitora. Działa od 1,8 sekundy. Temat rozwiązany. Dzięki wielkie!!
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości