• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wake up sieci swcan w Oplu Astrze H
#1
Witam. 
Zrobiłem do samochodu OPEL ASTRA H,  urządzenie do kontroli drzwi po  magistrali SLOW CAN poprzez bluetooth i aplikacje na telefon.
Zamykanie / otwieranie drzwi, zamykanie / otwieranie okien,  domykanie okien po zamknięciu drzwi. Płytka z JLCPCB już w drodze,  program dla Atmegi i Androida gotowy. 
Chciałem się jeszcze pobawić żeby znaleźć bugi i spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Kilkadziesiąt sekund po zamknięciu drzwi, CAN przechodzi w tryb uśpienia. 
Mój układ przestaje sterować drzwiami do momenty otwarcia drzwi z pilota, co powoduje"obudzenie się auta".

Teraz szukam sposobu na wybudzenie magistrali CAN, żebym mógł otworzyć drzwi z mojego urządzenia za pomocą komend CAN.
Widze 2 rozwiązania, pierwsza to wysłać odpowiednią informacje przez CAN, ale z tego co wyczytałem to musi być jakiś tryb HIGH VOLTAGE. W momencie "obudzenia" auta, pojawiają się 2 informacje które się powtarzają. Pierwsza to PID 0x100 (256) bez danych i w zależnosci od sposobu otwarcia auta:
- pilot 0x625 (1573) : 1, 8, 0, 0 ,0 ,0 , 0
- otwarcie dzwi od środka 0x631 (1585): 1,8,0,0,0,0,0,0
Can budzi się też po włożeniu i wyciągnieciu kluczyka i po naciśnięciu przycisku na radie doodblokowania centralnego zamka. 

Do komunikacji z siecia swcan używam MCI2515 + Arduino Nano, biblioteka mcp_can_lib.

Wysłanie tych ramek w trybie NORMAL, POWERUP, 1 nic nie daje.

Drugi sposób to oszukać auto że np. zostały otwarte drzwi. Niestety czujnik otwarcia drzwi znajduje się w zamku i nie wiem czy we wiązce w drzwiach jest w ogóle przewód spięty z tym czujnikiem.
Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć, a może ktoś już robił podobny układ ?
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości