• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegar RTC PCF8563 lub inne zasilanie z baterii. Czy są takie dostępne?
#51
Jak naładujesz baterię na full, 4.2V to ona sama gubi mV, przez jakiś czas szybko, potem wolniej. Aku lion można rozładować spokojnie do 3V, dopiero poniżej 2.8 napięcie leci bardzo szybko do 2.5 gdzie takie automatyczne zabezpieczenia jak moduł TP4056 go rozłącza od odbiornika.
Mój aku dalej się ładuje z próżni kwantowej, napięcie wzrosło do 3.9120V.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#52
To Fakt one nie rozładowują się liniowo. Największa sprawność utrzymują na poziomie 3.7-3.9V.
Chociaż mam układy pomontowane z układem radiowym lora i 4 razy w tygodniu wybudzanie i przez rok spadło tylko 0.04V w spaniu pobór 1uA. podczas montażu 4.16V i teraz 4.12V, a zamiast tp4 056 stosuje inny system Big Grin powiadomienie na tel kiedy napięcie spadnie do granicy ze trzeba wymienić wtedy wiem na bieżąco jakie jest napiecie i Tina strzela mi co 5 dni raport baterii na tel. Wykorzystując apke telegram.
Wykorzystując nową serię Tiny 12 bitowy przetwornik i stosując tryb akumulacji szeregowej i oversmampling przy odpowiedniej kalibracji dokładność pomiaru napięcia baterii jest do 0.01V , a jak włożyłem to zamrażarki przy -19 odchyl tylko 0.03V te procki to rewelka.

Edit
Minęło prawie 24H w tym wykonały się 2 alarmy i jestem jak narazie pozytywnie zaskoczony cały czas utrzymuje się 3.907V nic nie spadło, a to oznacza że śpi. Poprzednio jak pisałem wcześniej po 12H już wyssało 0.01V.

Edit2
Mija 2 dni pracy timera z całym układem okresowo wybudzam układ z wew RTC co 20min i dopiero spadło 3.907 ->>> 3.906V wygląda na to że wszystko ok.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości