• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chwilowe spalanie benzyny + komp pokladowy
#1
Witam
Od początku Smile
Arduino mam od około 80 godzin
UNO kupiłem głownie po to żeby spróbować zrobić sobie wskaźnik który będzie pokazywał mi AFR w samochodzie. I w sumie to się udało. Mam kontroler sondy szerokopasmowej, który ma wyjscie analogowe 0-5V ale żeby odczytać co pokazuje, potrzebny laptop albo telefon i wpinka do centraliki. Stąd pomysł na arduino Smile
Afr sie udało zrobić, pokazuje fajnie i dokładnie. Więc dołożyłem jeszcze EGT, niestety nie mam podłączonego, ale w teorii powinno działać ok. Na wyświetlaczu jest jeszcze pomiar napięcia aku. Ogolnie wyglada to tak
[Obrazek: file.php?id=85321]
Ostatnio dołożyłem do całość diodę która miga po przekroczeniu AFR 15.5 ale tu jest problem.
Gdy puszczam gaz i "samochód ciągle silnik" wtryski są zamknięte (nie dają sygnału) i AFR idzę w góre co powoduje mruganie diody. Więc wymyśliłem sobie żeby zrobić warunek IF i to If miało by byc że dioda mruga tylko wtedy gdy afr pójdzie wyżej niz 15 i wtryski będą dawały sygnał

Idąc dalej tropem wtrysków skoro będę miał już ich sygnał i będę wiedział jaki maja wydatek paliwa, pomyślalem żeby zrobić coś wiecej i wpadło mi do głowy chwilowe spalanie. W samochodzie mam tylko średnie i mnie do irytuje.
Czy jest taka opcja możliwa? Domyślam się że, czy tak , czy tak będę musiał sygnał z wtrysku pobrać i zmniejszyć jego wartość do max wielkości 5V, pomyslalem żeby użyć do tego lm317 i zbic napięcie np do 3V.

W dalszych planach mam zamiar dołożyć przycisk który będzie mi zmieniał pewnie dane wyświetlacza, na doładowanie vacum, temp wew, zew dawał alerty w przypadku niskich temp.

Może ktoś pomóc i w tym? Dać jakiś link do czegoś podobnego. Bo nie wiem jak temat ugryźć
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Chwilowe spalanie benzyny + komp pokladowy - przez Kuter_tm - 15-12-2016, 15:44

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości