• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simple Audio Player - prośba o pomoc
#1
Cześć wszystkim.

Potrzebuję zrobić urządzenie, które odtwarzałoby zapisane na karcie microSD pliki muzyczne w formacie np. WAV. Po drobnym poszukiwaniu, znalazłem to: Simple Audio Player

Niestety... trochę się zagubiłem. Pewnie dlatego, że nie jestem zaawansowanym elektronikiem i nie mam takiej wiedzy, a co za tym idzie pewności.

Mianowicie, na stronie z opisem znajduje się schemat i podgląd rozmieszczenia elementów. Ale na mój, chłopski, rozum jedno z drugim się nie pokrywa. Dokładniej mówiąc - chodzi o kondensatory. Z podglądu wnioskuję, że granatowy to albo 250uF albo 50nF, a niebieskie (jasne) to 10uF.
Natomiast ze schematu wychodzi mi coś takiego:
 [Obrazek: 51a921c7d8.jpg]
Prośba do Was o sprawdzenie i rozwianie moich obaw.

Poza tym, mam jeszcze dwa pytania: zgodnie z wytycznymi na tej stronie, należy użyć kondensatora 250uF oraz kondensatora 0.05uF (lub zamiennie 0.1uF). Niestety nigdzie nie mogę znaleźć ani 250uF ani 50nF (0.05uF). W związku z tym, czy mogę użyć 220uF oraz 47nF (100nF znalazłem)?

I... w opisie nie widnieje informacja czy mają to być kondensatory elektrolityczne czy ceramiczne. Z grafiki może wnioskować, że i takie i taki. Ja posiadam:
- 220uF elektrolityczny,
- 10uF elektrolityczny,
- 50nF ceramiczny
Czy takie rozwiązanie jest problemem?

Dzięki z góry!
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Simple Audio Player - prośba o pomoc - przez TNT - 10-01-2017, 19:43

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości