• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Leonardo - nie widzi go windows, nie realizuje wgranego programu
#1
Witam, 

mam ard. Leonardo, do którego podłączone są dwa czujniki PIR, jeden fotorezystor, odbiornik IR i moduł dwóch przekaźników. Chcialem do jednego z PIR dorobić diodę, która by się zapalała gdy PIR ma sygnał wysoki na środkowym pinie (jak w czujkach np. satela). Gdy chciałem spróbować zrobić to na krótko czyli do konektorów, zamiast w środkowych, trafiłem na +5V, co oczywiście spaliło diodę na miejscu, jednak przekaźniki zaczęły mi wariować, zamykając i otwierając się bez żadnej logiki. No to na biegu zasilacz z prądu. Gdy podłączyłem je ponownie do prądu, świecą mi się diody ON oraz L. 

Windows nawet nie widzi żeby cokolwiek było podłączone do USB. Na +5V płytka ma +4.99V, na +3.3V jest 3.29V. Mam mierniki, mam stacje lutowniczą, brakuje mi tylko pomysłu co mogło się stać samej płytce, bo nie nosi śladów nadpalenia, uszkodzenia ścieżek, itp.

Wrzucam zdjęcie we w miarę wysokiej rozdzielczości płytki, może Wy coś znajdziecie, wiedząc czego szukać Smile
Nie kosztowało majątku, ale mimo wszystko szkoda wyrzucać go do śmieci
[Obrazek: jULggzsk.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Leonardo - nie widzi go windows, nie realizuje wgranego programu - przez Mad_Maxs - 15-01-2017, 14:15

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości