• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt do Inżynierki
#1
Wink 
Witam Wszystkich!!  Cool Cool Cool
Na początku się przedstawię Mam na imię Michał wszyscy wołają na mnie M@jK . 
Przygodę z arduino zaczynam z 2 powodów. 
Pierwszy to mega ciekawość..... oraz możliwości tego zestawu w niedalekiej przyszłości w nowo wybudowanym domu chcę zbudować sam smart Dom. Drugi obrona pracy inżynierskiej. 
zaczynam niestety od 2-giego konkretnie Wybrałem temat ciekawy mianowicie:
 Projekt i prototyp układu sterowania silnikiem krokowym z wyświetlaczem z wykorzystaniem mikrokontrolera.
W celu realizacji chcę stworzyć prototyp układu filtracji chłodziwa związane jest to technologią wykonawczą w mojej pracy może, w przyszłości zbuduje taki system w firmie. Program musi obsłużyć silnik krokowy, programy w zależności od obróbki (długość przejazdu i częstotliwość) myślę tutaj o 4 programach dla tworzyw obrabianych  i dodatkowym dla obróbki zgrubnej z wcześniej wgranego programu, wybieranie za pomocą przycisków wyświetlacz wskazujący jaki program jest aktywny i jaki mamy wybór w programach (menu obsługowe) awaryjny stop oraz ręczny naciąg z klawiszy. Obecnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać mam nadzieje że znajdę tutaj osobę która mnie pokieruje co mogę w tej kwestii uczynić  nie liczę na kopiuj wklej bo się nic nie nauczę ale liczę na pomóc kolegów i wiele cennych wskazówek i odpowiedzi na moje pytania co do projektu. Ja z chęcią pomogę w zakresie CAD i CAM konkretnie specjalizuję się  Powermill i Powershape (branżowcy będą wiedzieli co chodzi)
Posiadam zestaw Arduino Mega jak na obrazku  Angel

[Obrazek: 00039345_1.jpg]
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Projekt do Inżynierki - przez M@jKPacholski - 19-01-2017, 16:50
RE: Projekt do Inżynierki - przez M@jKPacholski - 15-04-2017, 13:15
RE: Projekt do Inżynierki - przez adix - 17-04-2017, 10:28
RE: Projekt do Inżynierki - przez M@jKPacholski - 17-04-2017, 15:21
RE: Projekt do Inżynierki - przez adix - 18-04-2017, 19:48
RE: Projekt do Inżynierki - przez M@jKPacholski - 18-04-2017, 22:30
RE: Projekt do Inżynierki - przez adix - 18-04-2017, 23:15
RE: Projekt do Inżynierki - przez M@jKPacholski - 06-05-2017, 23:07

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości