• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrotnica - pomoc laikowi
#1
Question 
Witam. Jestem świeżym posiadaczem Arduino Uno. Bawiłem się nieco tym cudeńkem i stworzyłem kilka prostych projektów. Od jakiegoś czasu próbuję stworzyć projekt obrotnicy lecz utkwiłem na za pewne prostym (dla wielu doświadczonych ludzi z tego forum) problemie.
Już tłumaczę o co mi chodzi:
Projekt ma się składać  np z małego silnika 12 V który będzie napędzał oś "talerza". Silnik będzie uruchamiany poprzez przycisk "start". Na "talerzu" co kąt 10 stopni czujka zbliżeniowa będzie wykrywała przeszkodę i nastąpi zatrzymanie pracy silnika na 3 sekundy po czym silnik automatycznie wznowi pracę. Po wykonaniu pełnego obrotu talerza (360 stopni) nastąpi zatrzymanie programu aż do ponownego uruchomienia poprzez przycisk "start". 


Problem polega na tym, że nie wiem jak napisać program aby po wykryciu sygnału z czujki silnik zatrzymał się na te 3 sekundy po czym wznowił pracę do momętu kolejnego wykrycia sygnału z czujki.
Podejrzewam, że należy tu zastosować tzw. "przerwanie" ale moje próby spełzły na niczym. Nie będę narazie wstawiał kodu bo nie trzyma on się "kupy" w tym momęcie. Gdy będę wiedział jak zastosować to przerwanie na pewno wstawię tutaj mój kod.


Proszę o pomoc - wystarczy mi prosty przykład z kodem który będzie się odnosił do mojego problemu.

Z góry dziękuję Smile
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Obrotnica - pomoc laikowi - przez goldendragon4444 - 21-05-2017, 01:11
RE: Obrotnica - pomoc laikowi - przez krn78 - 22-05-2017, 10:00
RE: Obrotnica - pomoc laikowi - przez namok - 22-05-2017, 19:02
RE: Obrotnica - pomoc laikowi - przez krn78 - 23-05-2017, 08:55
RE: Obrotnica - pomoc laikowi - przez ryro.glw - 23-05-2017, 21:37
RE: Obrotnica - pomoc laikowi - przez krn78 - 25-05-2017, 11:54

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości