• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotopułapka?
#1
Witam, zastanawiam się czy da się zbudować na bazie Arduino (lub innej płytki) foto-pułapkę - przy rozsądnym nakładzie pracy i kosztów czyli powiedzmy do ok 300 zł/szt (przy powiedzmy łącznie 5 szt). Chodzi o urządzenie, które po wykryciu ruchu przez czujkę PIR zrobi zdjęcie, nagra na kartę pamięci i wyśle mmsem lub na email (GSM lub WIFI). Chciałbym też móc "zlecić" wykonanie foty przesyłając do urządzenia odpowiedni sms.
Na razie zakładam wersję do pracy w dzień, ale nie wykluczam rozwiązania z diodami IR - gdyby okazało się to także możliwe. Ledwo co zacząłem zabawę z Ardu i nurtują mnie głównie 2 kwestie:
 
1. Czy macie doświadczenia z modułami kamery, które robią w miarę szybko w miarę wyraźne zdjęcie - czyli o jakości podobnej do aktualnych smartfonów?
2. Czy taki projekt nie jest zbyt złożony by zrobić go samemu - głównie z uwagi na wielkość obrabianych danych lub z innego powodu (brak bibliotek, inne kwestie)?
 
Na chwilę obecną udało mi się znaleźć średnio optymistyczny artykuł jak niżej, ale może w ostatnim czasie coś się zmieniło w temacie?

https://forbot.pl/blog/czy-do-arduino-mo...am-id17843

Z góry dzięki za pomysły!
Marek
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Fotopułapka? - przez MarJanPol - 29-09-2017, 15:44
RE: Fotopułapka? - przez adix - 29-09-2017, 17:47
RE: Fotopułapka? - przez JasQ - 02-10-2017, 10:18
RE: Fotopułapka? - przez MarJanPol - 02-10-2017, 14:07
RE: Fotopułapka? - przez adix - 02-10-2017, 18:07
RE: Fotopułapka? - przez hoody27 - 05-11-2017, 22:13

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości