• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszający się program
#1
Witam,

Mam problem z wykonanym projektem. Jestem w trakcie budowania sterownika do pieca CO. Większość programu już za mną, oczywiście to pierwsza wersja i w przyszłości będzie rozbudowany. Na etapie jaki mam obecnie chciałem przetestować jak program będzie reagował w trakcie pracy kontrolując tylko pompę. Algorytm sterujący to tylko test, a nie finalny. I sytuacja wygląda następująco, Na biurku przy laptopie jak zaprogramowałem i testowałem było wszystko okej. Problem występuje jak zamontuje sterownik przy piecu i podłącze pompę. Program się uruchomi, steruje pompą, i po jakimś czasie zawiesza się, nic nie można zmienić, menu na ekranie nie reaguje, nic kompletnie. Nie sądzę by to był problem w programie bo na biurku działał bez zarzutów. Może to wina jakiś zakłóceń ? W załączniku jest schemat blokowy jak mam zrobione zasilanie. Pomyślałem by może wydzielić osobne zasilanie do przekaźników, ale dziś odłączyłem przekaźniki i tak efekt był taki sam. Myślałem też by dodać kondensatory filtrujące, filtry ferrytowe, ekranować arduino, może przewody 230v do przekaznika idzie za blisko przewodu one-wire. Co o tym sądzicie? Kończą mi się już pomysły.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Zawieszający się program - przez pawcio404 - 23-12-2017, 19:58
RE: Zawieszający się program - przez ANT - 23-12-2017, 23:32
RE: Zawieszający się program - przez pawcio404 - 23-12-2017, 23:46
RE: Zawieszający się program - przez ANT - 24-12-2017, 00:07
RE: Zawieszający się program - przez pawcio404 - 24-12-2017, 00:50

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości