• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wyświetlaczem (chyba)
#7
Lepiej kup sobie ten: https://botland.com.pl/moduly-bluetooth/...hc-05.html , HM-10 sprawi Ci więcej problemów na początku. HC-05 jest wykrywany przez mój laptop, HM-10 też, ale ciągle błąd parowania, a mam dwie wersje z różnymi softami, stary telefon łączy się tylko z HC-05, HM-10 wymaga specjalnego softu nawet z telefonem z BT 4.X - BLETerminal i nie jest wykrywany przez telefon. Soft go wykrywa, paruje i dalej już działa jak zwykły HC-05 (w obrębie tego programu). A z PC działa mi najlepiej gdy drugi moduł HM-10 podłącze przez UART do PC i komunikacja jest między dwoma takimi. Wtedy ma z kolei więcej możliwości. Jest też możliwość wgrania softu alternatywnego. Niby 4.0 jest energooszczędny, ale tego nie stwierdziłem.
HC-05 po prostym triku może też wgrywać bezprzewodowo szkice, opisałem to gdzieś tu na forum. Tu z też soft można zmienić tak by był wykrywany jako HID.
Edit:
Volatile służy do wyłączenia buforowania zmiennej. Normalnie często używana zmienna jest kopiowana z ram, gdzie zwykle sobie zmienne siedzą pod swoimi adresami, do rejestru (taka szczególna komórka pamięci) i tu jest odczytywana/zapisywana, jest pod ręką i dostęp do niej jest szybszy. Po skończeniu zabawy z nią jej wartość jest zwracana z powrotem na jej miejsce, nadpisując poprzednią wartość. Ale jeśli zmienną wykorzystujemy w przerwaniu to wtedy takie ulepszenie zaszkodzi. Jedna funkcja działająca normalnie w pętli zmieni wartość zmiennej w buforze, a druga wywołana w przerwaniu o tym wiedzieć nie będzie i zmieni wartość w RAM, funkcja kończąc pracę nadpisze zmienną inną wartością w RAM. Z volatile każda funkcja sięga do oryginalnej zmiennej, jeśli np. w przerwaniu zwiększysz zmienną o 1 i funkcji w pętli loop zwiększysz o 1 to zmienna zostanie prawidłowo zwiększona o 2. Bez volatile funkcja z loop potraktuje zmienną z RAM, bez sprawdzania czy jej wartość jest taka jak w momencie brania do bufora, jako starą i zapisze "swoją" nową wartością.
Natomiast każda zmienna globalna, czyli taka zdefiniowana przed setup, jest dostępna dla każdej funkcji w programie. Jest cały czas, cały czas zajmuje miejsce w RAM, należy więc z rozwagą je używać.
Przerwań u Ciebie nie widzę, więc i sensu też. Przerwanie może być np. od timera, od przycisku. Program zostaje natychmiast przerwany, wywołana funkcja zdefiniowana dla przerwania, po jej zakończeniu praca w loop jest wznawiana w miejscu przerwania. Wszystko po to by nie przegapić czegoś ważnego dla działania programu.
A jak program działa to się pochwal działającym, ktoś kiedyś zajrzy i skorzysta.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez Zaqq - 29-08-2018, 16:52
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez Zaqq - 29-08-2018, 17:00
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez -adamek - 29-08-2018, 21:46
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez Zaqq - 29-08-2018, 23:42
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez kaczakat - 30-08-2018, 00:20
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 01-09-2018, 12:07
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez -adamek - 30-08-2018, 21:16
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez Zaqq - 01-09-2018, 13:40
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 01-09-2018, 13:59
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez Zaqq - 01-09-2018, 14:14
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 01-09-2018, 16:55
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 01-09-2018, 20:54
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 02-09-2018, 19:19
RE: Problem z wyświetlaczem (chyba) - przez es2 - 03-09-2018, 07:53

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości