• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P.
#17
(15-01-2019, 19:43)kaczakat napisał(a): Po kilkuset prostych samodzielnie napisanych programach i zrozumianych przykładach z bibliotek wszystko staje się prostsze.
Nie koniecznie. Potrzebny jest jeszcze sprzęt i umiejętność posługiwania się nim a z tym bywa różnie. Najciekawsza wypowiedź z forum (chyba Elektrody) chodzi o wydajność prądowa zasilacza:
Cytat:Napięcie ma 4,98V a ile amperów nie wiem, bo jak podłączę miernik to zasilacz wyłącza się
Mało, który amator kupuje oscyloskopu, nie dlatego że drogi (można kupić za kilka stówek, za 1000 to już taki Mercedes jak na amatora) tylko dlatego, że nie potrafi się nim posługiwać i interpretować wyników. Nie rzadko czytam
Cytat:Jak podłączę sondę oscyloskopu do kwarcu to nic nie pokazuje a uC przestaje pracować

Moje stawki nie są z kosmosu, są realne. 100.200zł/h to standard. Czasem za 5 dych się robi. Bywa, że może być i 400zł. Zrealizowanie projektu w tydzień to rzadkość a to już daje min 2000zł za sam czas pracy.
Liczył kolega ile czasu realizuje projekty? Proszę napisać.
Jaki kolega ma sprzęt? Ile kosztował? Sprzęt o wartości nowego samochodu średniej klasy to standard a często potrafi kosztować tyle co dom. Jak się używa sprzętu to chyba musi się to zamortyzować? Sprzęt nie jest wieczny, wymaga napraw, modernizacji. Wchodzą nowe technologie, które wymagają nowszego sprzętu, trzeba inwestować.

Jest też problem tego, że ludzie zostali przyzwyczajeni do "darmowych minut", "darmowego Internetu", "darmowej TV" i nie sa świadomi, że za to płacą. Mają też złe wyobrażenie o koszcie wytworzenia. Myślą, że jak za PRL, siła robocza była bardzo tania a elektronika koszmarnie droga. Teraz jest na odwrót.
Ile kosztuje Ipod? Kilkaset zł. Ile kosztowało jego skonstruowanie? Sto zł? 500zł? A może jednak miliony $?
Dlaczego inaczej miałoby być w przypadku podlewaczki do kwiatów?

Ile kasuje prawnik za poradę?
Ile kosztuje wypisanie recepty w gabinecie prywatnym?
Ile bierze kleryk, organista, kościelny za godzinę roboty podczas ślubu, pogrzebu?
Dlaczego ja miałbym brać 10 czy 100 razy mniejsze wynagrodzenie?
Wystarczy podstawowa wiedza jak przy kopaniu rowów?
Wystarczy prosty sprzęt (łopata) za 50zł?

Ile kolega uszkodził uC, płytek, urządzeń? Liczył to kolega kiedyś?

Może zrobimy tak. Skoro kolega robi tanio, ja mam sporo zleceń, więc odstąpię kilka. Spiszemy stosowną umowę, będą terminy, kary. Czy nadal kolega będzie realizował projekt za 500zł w sytuacji gdy ja wyceniłem na 5000zł? Mowa tylko o wynagrodzeniu za pracę ale za zniszczone moduły, elementy, przesyłki z tym związane, kolega płaci. Elementów będzie na styk!
Wchodzimy w biznes?
Aby ułatwić podjęcie decyzji napiszę, że niedawno, puściłem z dymem 12 scalaków zanim znalazłem przyczynę problemu. Scalaki paliły się bez wyraźniej przyczyny, po losowym czasie pracy. Pewnie amator spaliłby ich 100 i nie doszedł co jest nie tak. Konieczne było oczywiście wykonanie kolejnej wersji PCB (360zł), zakup nowych elementów.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Przeróbka projektu EBtermostatLED AVT=3220 na ArduinoMiniPro zamiast MEGA8-P. - przez es2 - 15-01-2019, 20:37

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości