• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PROBLEM Z ZASILANIEM] N-MOSFET, SIM800L, mikrokontrolery
#1
Brick 
Witam,

Otóż od pewnego czasu tworzę projekt pozwalający na wysyłanie danych z kilku czujników. Aby zaoszczędzić jak najwięcej energii swój projekt przeniosłem na mikrokontrolery. W skrócie Attiny85-20PU co godzinę otwiera N-MOSFET uruchamiając ATmegę, aby ta zebrała dane oraz wysłała je do bazy danych za pomocą modułu SIM800L, następnie N-MOSFET zamyka się i proces się powtarza. W tym momencie pojawia się problem.

Po otworzeniu N-MOSFETU moduł SIM800L uruchamia się, jednak nie jest w stanie połączyć się z siecią. Po pewnym czasie zamontowane w nim diody gasną i następuje ponowna próba połączenia i tak w kółko. Dodam, że podłączając moduł SIM bezpośrednio do przetwornicy step-down logowanie do sieci przebiega pomyślnie. Wnioskuję, że popełniłem błąd przy tworzeniu schematu, możecie zerknąć i podpowiedzieć mi co zmienić, aby moduł SIM zadziałał. Zależy mi na jednym źródle zasilania.

Wszystkie elementy działają w logice 5V. Posiadana przeze mnie wersja SIM800L v2.2 obsługuje napięcie 5V. 

Moje uwagi:
Pomijając fakt problemu z zasilaniem myślę, że moduł SIM800L jest po prostu felerny. Współpraca z nim przysporzyła mi sporo problemów. Jako ciekawostkę dodam, że po zastosowaniu drugiego źródła zasilania z powerbanku  moduł SIM800L działa bez zarzutu. Mija się to jednak z moim celem zaoszczędzenia energii, ponieważ zależy mi, aby moduł SIM pobierał energię tylko co godzinę w momencie przesyłania danych, czyli w momencie kiedy N-MOSFET jest otwarty. Jakieś propozycje innych bezawaryjnych, sprawdzonych modułów GSM?


Schemat:
   

Schemat ".fzz":
Schema
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
[PROBLEM Z ZASILANIEM] N-MOSFET, SIM800L, mikrokontrolery - przez blackpab - 20-04-2019, 23:30

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości