• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie przez IR problem z case
#5
(01-09-2019, 20:30)kaczakat napisał(a): Zagnieżdżenie nie wpływa na logikę działania, ale czytelność jest taka sobie i łatwo o pomyłkę. Jak już to lepiej wrzucić kolejny switch case w procedurę i tylko ją wkleić do wyższego poziomu.
Żeby to  digitalWrite(AUX, HIGH)  zostało wykonane muszą równocześnie zaistnieć po kolei wszystkie warunki: control=1, musi być jakiś result i results.vaule=0xC1A2FA05.
Może po prostu opisz szerzej co zamierzasz w tym programie i czego oczekujesz. Może po prostu sterowanie powinno być równoległe, jeden case działa niezależnie używając przycisków, drugi niezależnie sterowanie IR. W obu przypadkach powinieneś też obsługiwać drgania styków, tak by jedno naciśnięcie przycisku czy to na pilocie IR czy na klawiaturze wywoływało dokładnie jedną akcję + ewentualnie serię powtórzeń po określonym czasie.
Dzięki za pomoc wszystko już działa. Sterowanie enkoderem w menu na osobnym switch case i sterowanie ir na osobnym. Dodałem jeszcze wygaszenie ekranu po 60s bezczynności oraz powrót podświetlenie po uruchomieniu enkoder bądź naciśnięciu przycisku na pilocie. Mimo, że zrobiłem to wcześniej to i tak dzięki za pomoc bo nie wiedziałem, że switch case można umieszczać jeden w drugim.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Sterowanie przez IR problem z case - przez kataklysm - 31-08-2019, 21:38
RE: Sterowanie przez IR problem z case - przez kataklysm - 01-09-2019, 20:37

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości