• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Due(sam3x8e) bezpośredni zapis do rejestrów
#1
Witam wszystkich!

Chciałbym się dowiedzieć czy w środowisku Arduino jest możliwość zapisu do dowolnego rejestru wg noty katalogowej sam3x8e? Czy jest to ograniczone przez wewnętrzną bibliotekę Arduino?
Precyzując moje pytanie chciałbym uruchomić magistralę LIN na USART wg noty od strony 805 - jest tam obszerny opis.
Wiem, że istnieją gotowe biblioteki do obsługi LIN ale działają one programowo a nie sprzętowo. To trochę tak jak wykorzystywać software serial kiedy mamy do dyspozycji sprzętowy serial.
Może jest też ktoś z Warszawy lub okolic kto odpłatnie podejmie się tego wyzwania lub też podzieli się swoimi doświadczeniami?
Odpowiadając z góry na szereg pytań:
-dlaczego w środowisku arduino? Obsługa LIN jest tylko jedną z opcji dużo większego programu, będę wykorzystywać wiele innych (przetestowanych) bibliotek a nie ukrywam, że zależy mi też na czasie aby szybko ukończyć całość.
-dlaczego sam3x8e? posiada sprzętową obsługę standardu LIN 1.3 i 2.0. Przykładowo STM32 posiadają tylko standard 2.0 o ile czegoś nie przeoczyłem.

Pozdrawiam!
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Due(sam3x8e) bezpośredni zapis do rejestrów - przez thorn3221 - 08-11-2019, 11:22

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości