• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uno + BME280 + ESP8266 + clock (NTP)
#13
(17-11-2019, 22:33)elvis napisał(a): Czy w projekcie będzie jeden procesor, dwa, albo może pięć oraz płytka Atnela - nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli to jedna sztuka, ale nie produkcja seryjna, a projekt ma przede wszystkim czegoś jego autora nauczyć - to ten właśnie cel zostanie osiągnięty.
Budowanie przez początkującego systemu składającego się z kilku uC to chyba przesada. Jeśli ma się uczyć to zaczyna od jednego uC a nie pięciu.


(17-11-2019, 22:33)elvis napisał(a): A koszty.... nauka po prostu kosztuje.
Nauka kosztuje? Powiedz to wszystkim, którym proponowałem kupno oscyloskopu i analizatora logicznego.


(17-11-2019, 22:33)elvis napisał(a): Natomiast używanie gotowych kitów z AVT, gdzie nie ma dostępu do kodów źródłowych (to akurat chyba lepiej) - niczego i nikogo nie nauczy (...)
Brak kodów źródłowych w projektach AVT. Odczuwam to jako atak na moja osobę. Jeśli to atak to chybiony. Proszę sobie sprawdzić do ilu dziesiątek projektów dałem kody źródłowe a dopiero później atakować. To, ze teraz takie kody daję rzadko (ale jednak nadal daję) wynika tylko i wyłącznie z tego, że z powodu publikowania kodów, nic dobrego mnie nie spotkało, wręcz przeciwnie a "zasługa" za ten fakt należy się forumowiczom.
Jesteś taki dobry wujek, to dlaczego nie publikujesz kodów źródłowych w AVT?


(17-11-2019, 22:33)elvis napisał(a): A nawet jeśli nic nie wyjdzie, to nadal może być cenna nauka.
Chyba ćwiczenia palców kombinacją CTRL+C i CTRL+V bo w pełni zgadzam się z wypowiedzią:
Cytat: Nawet nie przepisał kodu po swojemu , tylko na zasadzie kopiuj/wklej z jakiś przykładów. To powiedz jak ma sie nauczyć??
Gdyby to była nauka, to byłby prosty projekt. Jakoś nie spotkałem się z przypadkiem aby uczyć się na rozbudowanych projektach.
Czy nauka czytania i pisania polega na przeczytaniu "Pana Tadeusza" i napisaniu powieści pokroju "W pustyni i w puszczy"?

Elvis, może jesteś geniuszem, ja nie. Jak zabieram się za nową rodzinę uC czy FPGA, to nie zaczynam od łazika marsiańskiego tylko migania diodą. Później, timery, obsługa UART, SPI, I2C bez przerwań, następnie z przerwaniami, jak jest DMA to na koniec zabieram się za DMA.
Tak przechodziłem z 6502/Z80 na 680x0. Podobnie z 8051 na AVR, z AVR na ARM. Metoda czasochłonna ale skuteczna.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Uno + BME280 + ESP8266 + clock (NTP) - przez semi - 17-11-2019, 23:25

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości